Karoga dienā godina Skrundas atbrīvotājus

Karoga dienā godina Skrundas atbrīvotājus

Svētdien, 29. janvārī, Skrundā tradicionāli notika Karoga dienas pasākums, kurā pieminēja 1919. gada vēsturiskās kaujas dalībniekus. Karoga dienas tradīcija aizsākās pirms vairāk nekā desmit gadiem, lai godinātu vēsturiskos notikumus, kad pulkveža Oskara Kalpaka vadītais bataljons atbrīvoja Skrundu no lieliniekiem un izcīnīja ļoti nozīmīgu uzvaru, kas noteica Neatkarības kara turpmāko gaitu.

Karoga dienas piemiņas pasākumā piedalījās aizsardzības ministre Ināra Mūrniece, Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska, Skrundas pilsētas un pagasta pārvaldes vadītāja Guna Skrebele, Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandieris pulkvedis Andris Rieksts, Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljons komandieris pulkvežleitnants Rinats Ažēns, bataljona karavīri, zemessargi, zemessargu kandidāti, kā arī Zemessardzes veterāni un jaunsargi.

“Pirms 104 gadiem Skrundā plīvoja Latvijas karogs. Pulkveža Oskara Kalpaka varonība ir leģendāra, viņa vadībā tika darīts viss, lai aizstāvētu Latviju. Ar savām līdera dotībām, drošsirdību un ticību brīvībai viņš iedvesmoja un iedrošināja sev padotos karavīrus nebaidīties un mudināja noticēt, ka jebkuru pārspēku var uzvarēt. Līdzīgi kā pulkveža Kalpaka piemērs, drosme un patriotisms, šodien Ukrainas karavīrus un visu tautu iedvesmo Ukrainas prezidents. Esmu pārliecināta, ka līdzīgi kā latviešu tautai izdevās izcīnīt uzvaru cīņā par savu valsti, arī Ukraina uzvarēs.“ svinīgajā uzrunā sacīja aizsardzības ministre Ināra Mūrniece, veltot pateicības vārdus visiem, kuri izšķīrušies par iestāšanos zemessardzē, novērtējot viņu rīcību Latvijas valsts drošības stiprināšanā.

“Šodien esam pulcējušies, lai pieminētu mūsu varonīgos vīrus, kuri tālajā 1919. gadā cīnījās par to, lai arī šodien Latvija būtu brīva. Viņus vienoja pārliecība – Latvijai jābūt brīvai un par to viņi bija gatavi ziedot savu dzīvību. Ņemot vērā Ukrainas notikumus, šobrīd katra vēsturiskā cīņa ieņem pavisam citu nozīmi. Ir svarīgi, lai arī mūsu jaunā paaudze turpina godināt šo uzvaru un mūsu brīvības cīnītājus,” pasākuma dalībniekus uzrunāja Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska.

Arī Skrundas pilsētas un pagasta pārvaldes vadītāja Guna Skrebele sveica pilsētas iedzīvotājus un viesus: “Esmu ļoti priecīga redzēt jūs tik kuplā skaitā, jo kas gan mēs būtu par tautu, kas negodā savas tradīcijas, neatceras savus varoņus un nezina, kā garšojusi šī brīvības garša. Šodiena, ar tik daudz cilvēkiem formastērpos, atgādina, cik svarīgas ir mierīgas debesis. Esmu lepna, ka mūsu jaunieši turpina iesāktās tradīcijas, prieks redzēt kuplās zemessardzes rindas, jo ir tik svarīgi nodot vēsturiskās zināšanas mūsu jaunajai paaudzei. Paldies, ka godināt Skrundu šajā svētku reizē un atceraties to, kas bijis senatnē!”