Kuldīgā notiks militārās mācības Kanādas karavīriem

Kuldīgā notiks militārās mācības Kanādas karavīriem

18. martā, no plkst. 8.30 līdz 17.00 Kuldīgā Pilsētas laukumā un vieglatlētikas manēžas stāvlaukumā notiks militārās mācības, kurās piedalīsies Kanādas bruņoto spēku kontingenta karavīri, kuri dienesta pienākumus pilda Latvijā izvietotās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas ietvaros.

Kanādas karavīri mācībās piedalīsies ar vieglo militāro tehniku, lai praktiski trenētu un  pilnveidotu vadības spējas, kā arī plānošanas procedūras. Plānveida militārās mācības notiks ar Kuldīgas novada pašvaldības domi iepriekš saskaņotā teritorijā un Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes 45.kaujas nodrošinājuma bataljona atbalstu.

Mācību laikā Kuldīgā, Pilsētas laukumā 1, Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona rekrutēšanas stendā iedzīvotājiem būs iespēja uzzināt par dienesta iespējām Zemessardzē.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu visu Latviju.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Aicinām papildus iepazīties ar informāciju tīmekļvietnēs WWW.ESIZEMESSARGS.LV vai WWW.ZS.MIL.LV.

Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona atbildības teritorijā ietilpst Kuldīgas un Saldus novadi. Lai pieteiktos dienestam Zemessardzē šajos novados iedzīvotāji aicināti zvanīt uz tālruni 26258505 vai rakstīt uz e-pastu LAURA.PETERSONE@MIL.LV, vai personīgi ierasties bataljonā - Kuldīgā, Ventspils ielā 102, vai Saldū, Striķu ielā 36 iepriekš sazinoties pa augstāk norādīto tālruņa numuru. 

Savukārt, lai pievienotos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā – zvanot 1811, rakstot ESIZEMESSARGS@MIL.LV vai WWW.ESIZEMESSARGS.LV.