Kuldīgas novadā uzteic par skaistu noformējumu aizvadītajos Ziemassvētkos

Kuldīgas novadā uzteic par skaistu noformējumu aizvadītajos Ziemassvētkos

Pirmdien, 30, janvārī, Kuldīgas novada pašvaldībā notika pasākums, kurā novada Domes priekšsēdētāja Inese Astaševska pasniedza diplomus un atzinības rakstus konkursam “Ziemassvētki Kuldīgas novadā 2022” pieteikto namu – veikalu, kafejnīcu, uzņēmumu unprivātmāju – saimniekiemkuri pagājušā gada decembrī ar saviem rotājumiem un dekoriem palīdzēja novadu sapost svētku noskaņās.

Konkursam īpašumus varēja pieteikt ikviens iedzīvotājs – kopumā izvirzīti 53 objekti, no kuriem komisija noteica uzvarētājus piecās kategorijās, atsevišķi vērtējot skatlogus, ēku fasādes un priekšpagalmus, viensētas un privātmājas, oriģinālākos dekorus, kā arī uzteicot iedzīvotājus, kuri rotājumus darinājuši paši.

Par visskaistākajiem, Ziemassvētku noskaņās izrotātajiem un noformētajiem objektiem skatlogu kategorijā atzītaoriģināli rotātā kafejnīca “Banketērija NR.1” Kuldīgā, kas pilsētā uzbūra pasakainu svētku sajūtu, bet simpātijas balvu saņēmis veikals “Mājai un būvei” Skrundā, kurš svētku laikā bija rotājies ar egļu virtenēm un milzu karamelēm. Ēku fasādes un priekšpagalmu kategorijā par labāko atzītsmājīgais nams Kalēju ielā 24, Skrundā, bet simpātiju balva tika radoši rotātajam Manģenes ielas 1 pagalmam Rumbas pagasta Mežvaldē, kur ierīkots gan improvizēts Ziemassvētku ugunskurs, gan eglīte un dāvanas.

Privātmājas un viensētas kategorijā, kur šogad pieteikts īpaši daudz namu, par labāko atzīts elegantais īpašums Dārza ielā 18, Kuldīgā, kas pārsteidza ar košām svētku virtenēm, bet konkursa komisijas simpātiju balvu izpelnījās Skrundas pagasta Jaunmuižas mirdzošais Skolas ielas kvartāls – 12, 14. un 16. namus svētku laikā nebija iespējams nepamanīt – spožām gaismiņām izrotātie īpašumi priecēja gan vietējos, gan pilsētas viesus. Oriģinālākais dekors kategorijā laurus plūca kafejnīca “Pagrabiņš” Kuldīgā, kura pamanījās pārsteigt ar radošiem un asprātīgiem dekoriem, apskatei izliekot pat Ziemassvētku vecīša drēbes un apavus. Simpātiju balva šajā kategorijā tika Skrundas skaistumkopšanas salonam “Aura,” kurš svētku laikā bija saposies gaumīgos, vienotā stilā ieturētos rotājumos. Savukārt kategorijā “ar rokām veidoti dekori” 1. vieta piešķirta daudzdzīvokļu mājai SkrundāSporta ielā 2A, kur iedzīvotāji bija parūpējušies par rotājumiem gan kāpņu telpās,  gan ēkas pagalmā. 

Kuldīgas novada domes priekšsēdētaja Inese Astaševska uzteic iedzīvotāju un uzņēmumu radošo pieeju īpašumu izrotāšanā: “Aizvadīto svētku laikā novads rotājās krāšņi un gaumīgi, sarūpējot daudz skaistu pārsteigumu – gan pašiem, gan kaimiņiem un novada viesiemPrieks, ka iezīmējās iedzīvotāju radošums un spēja meklēt alternatīvus risinājumus rotājumiemarvien biežāk veidojot tos paši savām rokām. Paldies ikvienam, kurš atsaucās pašvaldības aicinājumam izrotāt logus un pagalmus, skatlogus un balkonus, radot īpašu svētku sajūtu un padarot Ziemassvētku laiku gaišāku sev un apkārtējiem. ”

Pašvaldības pateicības rakstus par piedalīšanos akcijā “Ziemassvētki Kuldīgas novadā” saņēma visi 53 konkursam pieteikto objektu saimnieki, kurus godināja un personīgi sveica Kuldīgas novada domes vadība. Labāko noformējumu autorus un 1. vietas ieguvējus godināja ar pateicības rakstu un naudas balvu 75 eiro apmērā.

Konkursa mērķis ir veicināt Ziemassvētku laikam atbilstošu noskaņu Kuldīgā, Skrundā un novada pagastos - paaugstināt īpašnieku un apsaimniekotāju atbildību un veicināt ieinteresētību svētku noskaņas radīšanai, aicināt izglītības iestādēs piedalīties konkursā, veicināt pašdarinātu un oriģinālu Ziemassvētku rotājumu veidošanu, skatlogu noformēšanu, kā arī telpu un fasāžu izrotāšanu. Vērtēšanas komisija ņēma vērā konkrētā objekta noformējuma atrašanās vietu, rotājumus, kompozīciju un krāsu, formu, lietoto materiālu atbilstību apkārtējai videi, ēkas arhitektūrai, kā arī idejas oriģinalitāti.