Kuplā pulkā spriež par Nīkrācē aktuālo

Kuplā pulkā spriež par Nīkrācē aktuālo

21. aprīļa vakarā Nīkrāces atpūtas centrā zālē bija pulcējušies pagasta ļaudis, lai uzdotu jautājumus novada vadītājiem un pagasta pārvaldes vadītājai Ilonai Rītiņai.

Iesākot sapulci, domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa sacīja, ka jauna, lielākā novada veidošana ne vienmēr bijusi vienkārša, jo katrā no agrākajiem novadiem bija sava kārtība. Svarīgākais – lai pārmaiņas neizjustu iedzīvotāji, lai viņiem būtu pieejami tie paši vai pat labāki pakalpojumi. Izpilddirektores vietniece Agnese Buka pastāstīja, ka jaunajā novada arvien labāk kļūst saprotams, kas kurā pagastā ir vajadzīgs un kā to kopīgiem spēkiem izdarīt. Viņa mudināja iedzīvotājus teikt, kas pagastā nepieciešams, jo no iedzīvotāju vajadzībām veidojas nākamo gadu budžeta prioritātes. Viņa arī informēja, ka drīz pagastam būs jauns autobuss

I. Rītiņa informēja par pagastā paveikto, stāstot par vides sakopšanu un koku vainagu veidošanu, gājēju ietves atjaunošanu pie atpūtas centra un atpūtas vietas ierīkošanu. Atjaunots arī Nīkrāces kapsētas zvanu tornis. Izremontēti divi pašvaldībai piederoši dzīvokļi. Ikdienā tiek gādāts par pagastā autoceļu uzturēšanu kārtībā. Pagasta vadītāja ir sarūgtināta par atsevišķu iedzīvotāju rīcību, bojājot ceļus ar kvadracikliem vai driftējot ar mašīnām. Ja nebūtu jālabo šo aktīvistu nedarbi, pagastā varētu sakārtot kādus ceļu posmus, kur nepieciešami uzlabojumi. Iesākta tradīcija sveikt seniorus Ziemassvētkos. Tiek piedāvāti dažādi kultūras pasākumi un arī iespējas sportot. Šogad iecerēts uzklāt dubulto virsmu Dīķu iela, remontēt vienu dzīvokli un iegādāties jaunus rotaļu elementus. Iesniegti pieci projekti konkursam “Darīsim paši”. I. Rītiņa arī piekodināja, ka namu apsaimniekotājs pārbaudīs, vai darba kārtībā ir dūmu detektori, atgādināja, ka nedrīkst smēķēt, kur pagadās.

Iedzīvotāji daudz runāja par lietusūdeni – tas appludina atsevišķas ielas, ka arī iekļūst vairākās mājās gar skursteni vai jumta lūku. Ūdens rudenī un ziemā arī krājies māju pagalmos. Visas adreses, par kurām iedzīvotāji stāstīja, piefiksēja SIA “Skrundas komunālā saimniecība” vadītājs Sandis Japēņins. Katrā mājā arī rīkos apsaimniekošanas sapulces. Jautājumi izskanēja arī par sociālās palīdzības sniegšanas kārtību jaunajā novadā, grupu dzīvokļiem cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kas top Dzeldā, putekļainu ceļu, sabiedrisko transportu, atkritumu šķirošanu, tukšiem dzīvokļiem un to atsavināšanu.