Militārajā poligonā “Mežaine” mācīsies Zemessardzes nodaļu komandieri

Militārajā poligonā “Mežaine” mācīsies Zemessardzes nodaļu komandieri

No 10. līdz 12. februārim Kuldīgas novada militārajā poligonā “Mežaine” un tam piegulošajā teritorijā notiks Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes nodaļas līmeņa komandējošā sastāva apmācība. Apmācības laikā zemessargi, kuri vienībās pilda nodaļas komandiera pienākumus, pilnveidos iemaņas darbā ar personālsastāvu, pavēļu sagatavošanā un došanā, kā arī atkārtos teorētiskās zināšanas un pilnveidos praktiskās lauka kaujas iemaņas.

Apmācības notiks ar A/S “Latvijas valsts meži” un privātām personām piederošiem zemes īpašumiem iepriekš saskaņotās teritorijās.

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību norises vietās tiks izmantota tikai mācību munīcija, kas rada īslaicīgu troksni, bet nekādā veidā neapdraud apkārtējo cilvēku veselību vai dzīvību. Mācību laikā zemessargi īslaicīgi pārvietosies gan ar kājām, gan ar militārajiem transportlīdzekļiem, tai skaitā Bombardier MAX 650 sešriteņu mototehniku un vieglo militāro transportu, pa poligonam piegulošajiem ceļiem.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Kuldīgas novada iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

Foto: Zemessardzes 44. kājnieku bataljona arhīvs