Nīkrāces pagastā atklāta atjaunotā Lēnu pils

Nīkrāces pagastā atklāta atjaunotā Lēnu pils

22.novembrī pēc rekonstrukcijas atklāta atjaunotā Lēnu pils Nīkrāces pagastā. Svinīgajā pasākumā piedalījās Kuldīgas novada domes priekšsēdētājas vietniece Nellija Kleinberga, kā arī pašvaldības deputāti, iestāžu un uzņēmumu vadītāji. Viesus ar skaistu koncertu priecēja aktrise Dita Lūriņa.

“Mēs varam lepoties ar to, ka esam bagāts novads ar muižām un pilīm, un tagad arī Nīkrāces pusē ir par vienu pili vairāk. Šī muiža ir īpaša ar savu vēsturi. Šajā ēkā esmu bijuši dažādos laikos, jo man šeit dzīvoja klases biedrs, un šeit Ventmalā esam svinējuši jubilejas. Arī Skrundas novads savā laikā mēģināja atgūt šo muižu. Šobrīd man prieks par tik uzņēmīgiem saimniekiem, un lai visas ieceres izdodas un īstenojas.” teica Nellija Kleinberga.

2020. gadā pils ar izsoles starpniecību nonāca mārupiešu Lienes un Aināra Zvīdriņu īpašumā. Trīs gadu laikā norisinājušies ēkas atjaunošanas darbi. Īpašnieki ne tikai to izremontējuši un iekārtojuši, bet arī sakopuši Ventmalu. “Sākuma skats bija bēdīgs. Prieks, ka ēka nebija daudz cietusi, jo vietējie iedzīvotāji to bija pasargājuši. Visu lielo darbu esam paveikuši paši. Sākumā šeit plānojām brīvdienu atpūtas vietu savai ģimenei, bet tā kā ēka ir liela, un tās uzturēšana ir dārgs prieks, tad nolēmām to veidot kā Boutique Hotel jeb dizaina viesnīcu, kur būtu iespēja izbaudīt skaisto ainavu. Atvērti būsim visu gadu, ziemas periodā koncentrēsimies uz privātiem pasākumiem.”

Īpašnieki uzsver, ka joprojām izskan dažādi varianti kā šo vietu saukt – par pili vai muižu. “Vēsturnieki saka, ka tā ir muiža, bet dokumentos rakstīts pils. Vēsturiski šeit nav bijusi viena ēka, kas raksturīga muižām, bet gan ēku komplekss, kurā ietilpst dzirnavas, stallis, bijuši kalpi, tāpēc mēs to dēvējam par pili.”

Nākotnes perspektīvas ir lielas: “Vietai ir jāattīstās. Domājām par skaistu terasi, kas paver skatu uz Ventu, kas derētu dažādām jubilejām, kāzām, korporatīviem pasākumiem. Plānojam piedāvāt arī pirts un SPA procedūras.”

Lēnu muiža celta 19. gadsimta sākumā. Baronam Frīdriham fon Firksam  tā kalpojusi kā vieta medībām un atpūtai nedēļas nogalēs.