Noskaidroti skaistākie Ziemassvētku noskaņās izrotātie īpašumi Kuldīgas novadā

Noskaidroti skaistākie Ziemassvētku noskaņās izrotātie īpašumi Kuldīgas novadā

Noskaidroti Kuldīgas novada pašvaldības rīkotā konkursa “Ziemassvētki Kuldīgas novadā 2022” laureāti, kas pagājušā gada decembrī ar saviem rotājumiem un dekoriem palīdzēja novadu sapost svētku noskaņās. Kopumā pašvaldības izsludinātajā konkursā iedzīvotāji pieteica 53 objektus, no kuriem komisija izvērtēja un noteica uzvarētājus piecās kategorijās, atsevišķi vērtējot skatlogus, ēku fasādes un priekšpagalmus, viensētas un privātmājas, oriģinālākos dekorus, kā arī uzteicot iedzīvotājus, kuri rotājumus darinājuši paši savām rokām.

Kuldīgas novada pašvaldības izpilddirektores vietniece Agnese Buka uzteic iedzīvotāju un uzņēmumu radošo pieeju īpašumu izrotāšanā: “Pašvaldība konkursu rīko jau vairākus gadu un ik reizi tas pārsteidz no jauna – lai arī šogad varētu šķist, ka līdz ar elektroenerģijas cenu kāpumu, akcijai atsauksies mazāk, taču tā nenotika. Novads rotājās īpaši krāšņi, sarūpējot daudz skaistu pārsteigumu. Paldies ikvienam, kurš atsaucās aicinājumam izrotāt logus un pagalmus, skatlogus un balkonus, padarot svētku laiku gaišāku gan sev, gan apkārtējiem.”

Pašvaldības pateicības rakstus par piedalīšanos akcijā “Ziemassvētki Kuldīgas novadā” saņems visi 53 konkursam pieteikto objektu saimnieki, kurus godinās un personīgi sveiks Kuldīgas novada domes vadība. Labāko noformējumu autori un 1. vietas ieguvēji tiks godināti ar pateicības rakstu un naudas balvu 75 eiro apmērā, bet simpātiju balvas saņēmējiem dāvās pārsteiguma balvas.

Konkursa mērķis ir veicināt Ziemassvētku laikam atbilstošu noskaņu Kuldīgā, Skrundā un novada pagastos - paaugstināt īpašnieku un apsaimniekotāju atbildību un veicināt ieinteresētību svētku noskaņas radīšanai, aicināt izglītības iestādēs piedalīties konkursā, veicināt pašdarinātu un oriģinālu Ziemassvētku rotājumu veidošanu, skatlogu noformēšanu, kā arī telpu un fasāžu izrotāšanu. Vērtēšanas komisija ņēma vērā konkrētā objekta noformējuma atrašanās vietu, rotājumus, kompozīciju un krāsu, formu, lietoto materiālu atbilstību apkārtējai videi, ēkas arhitektūrai, kā arī idejas oriģinalitāti.