Sesto gadu Oskara Kalpaka bataljonam pa pēdām

Sesto gadu Oskara Kalpaka bataljonam pa pēdām

Pieminot Latvijas brīvības cīņas, jau sesto gadu norisinājās pārgājiens Oskara Kalpaka bataljonam pa pēdām. Pasākumu atklāja Jaunsardzes 1. novada nodaļas vadītājs kapteinis Andris Spricis, informējot par  pasākuma norisi un novēlot dalībniekiem veiksmi, izturību, prieku.

Skrundas novada domes priekšsēdētāja Loreta Robežniece uzrunājot klātesošos, vēlēja izturību, spēku un piedzīvojuma garu, un pārgājiena laikā atcerēties, ka šie vīri pirms 101. gada nemeklēja piedzīvojumus, bet bija atbildīgi par mūsu valsti, par mūsu Latviju. Savukārt ieskatu vēstures notikumos sniedza muzeja “Airītes” vadītājs Roberts Sipenieks: “Mēs iesim vēsturisko ceļu, ko latviešu karavīri veic pirms lielā uzbrukuma. 3. martā Kalpaka bataljona karavīri dodas uz Lēnām, pie Lēnām veiksmīgi forsē Ventu, un Kalpaks personīgi ved uzbrukumā Atsevišķo studentu rotu. Tiek atbrīvota Jaunmuiža, Airītes apkārtne, Saldus, un cīņu ceļš turpinās līdz pat Rīgai.”

Pie Kojas upes tilta zemessargi bija sarūpējuši dažādus uzdevumus, kā arī bija iespēja sasildīties pie ugunskura un baudīt skābeņu zupu. Vakara noslēgumā Lēnās pie Memoriālās sienas notika piemiņas pasākums, kurā uzrunu teica Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis. Savukārt jaunsargu rindās tika uzņemti vairāk nekā 400 jaunieši, par ko Jaunsardzes 1. novada nodaļas vadītājs kapteinis Andris Spricis pauda milzīgu prieku.

Pasākumu ar patriotiskām spēka dziesmām kuplināja folkloras kopa “Vilkači”.

Teksts: Iveta Rozenfelde, Skrundas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Foto: Aivita Staņeviča un Iveta Rozenfelde