Skrundā atklāta pērtuve jeb "čigānu" pirts

Skrundā atklāta pērtuve jeb

Piektdien, 11. septembrī, pastaigu takas galā kopā ar Pirts RaGanām svinīgi tika atklāta jaunuzceltā pērtuve jeb “čigānu” pirts.

Lai veselība būtu gan garam, gan miesai, klātesošos cienāja ar trejdeviņu zāļu tēju, savukārt dvēselei muzikālu baudījumu sniedza Dita Ņuņēvica un Justs.

Skrundas novada domes priekšsēdētāja Loreta Robežniece un būvdarbu veicējs, SIA “Taku meistars” vadītājs Ivars Grundmanis uzmeta garu, lai pirtī gājējiem laba karsēšanās un pēršanās, bez kuras, protams, nav iedomājams pirtī iešanas rituāls. Prieks, ka gan pasākuma laikā, gan brīvdienās pirts tika izmantota un cilvēki labprāt nāca ar savu malku, kurināja un baudīja šo procesu.

Jaunā atpūtas vieta tapusi Lauku atbalsta dienesta LEADER projekta “Teritorijas labiekārtošana gar Ventas upi Skrundā” ietvaros. Izveidots arī apgaismojums, soliņi, jaunas labierīcības pie estrādes, ģērbtuve, kā arī norādes.

Skrundas novada domes priekšsēdētāja Loreta Robežniece atklājot jauno atpūtas vietu pauda patiesu prieku par to, ka “tagad šeit ir ne tikai ierasta pastaigu taka gar Ventu, bet esam radījuši arī kaut ko atšķirīgu un īpašu. Jo pirts ir tā vieta, kur varam gūt veselību, atslābināties no ikdienas un atjaunot enerģijas rezerves”. Viņa novēl visiem: “Lai ejot šajā pirtī ir viegls gars!”

Teksts: Iveta Rozenfelde, Skrundas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Foto: Aivita Staņeviča