Skrundā tapusi velotrase

Skrundā ar Skrundas pilsētas un pagasta pārvaldes atbalstu izveidota velotrase BTA Velozinis, kas attīsta velobraucējus, izglītojot par drošu braukšanu pilsētvidē. Trase tapusi sadarbībā ar AAS “BTA Baltic Insurance Company” (BTA), biedrību “For Better” un pašmāju velotrašu izbūves speciālistiem “Velosolutions”.

Trase lieliski papildina aktīvās atpūtas iespējas pilsētā ar rūpīgi izstrādātu un izglītojošu velotrasi gan bērniem, gan pieaugušajiem, kas drošos apstākļos māca apgūt veloprasmes un piedāvā dažādas velospēles. Trase sastāv no dažādiem modulāriem koka un metāla elementiem, kas imitē pilsētas infrastruktūru, rada izpratni par satiksmi un sagatavo tai ikvienu velobraucēju. Tā māca pārvarēt tādus šķēršļus kā trepes, virāžas, bedres un šauras trotuāru apmalītes. Katrs trases elements ir radīts, pēc iespējas precīzāk imitējot reālu pilsētvidi, lai ikviens var kļūt par pārliecinātu velobraucēju. Šī ir iespēja gan Skrundas iedzīvotājiem, gan tūristiem aktīvi pavadīt brīvo laiku pilsētā, reizē iemācoties arī kaut ko jaunu. Skrundas pilsētas un pagasta pārvaldes vadītāja Guna Skrebele pauž viedokli, ka “Mēs esam bezgala lepni, jo pilsēta ir ieguvusi BTA Velozinis trasi, kur jaunieši var tikties ar saviem klasesbiedriem, draugiem un aktīvi veidā izbaudīt pilsētas vidi. Tā ir vieta visiem bērniem, jauniešiem un ģimenēm, kuri interesantā veidā vēlas iemācīties kaut ko jaunu”.

“Velosolutions” vadītājs Jānis Jansons norāda, ka šobrīd BTA Velozinis trases ir uzdāvinātas un uzstādītas jau Rīgā, Siguldā, Jelgavā, Valmierā, Saulkrastos, Iecavā un citviet, un šogad šim pilsētu sarakstam tiks pievienotas vēl vairākas vietas Latvijā. BTA Velozinis ir lielisks piemērs tam, kā no ikdienas situācijas rodas iedvesmojoši projekti, kuros iesaistās gan privātais, gan pašvaldību sektori.

 

FOTO: BEĀTE SVARINSKA