Skrundas novada pašvaldība un iestādes atkal pieņem apmeklētājus klātienē

Skrundas novada pašvaldība un iestādes atkal pieņem apmeklētājus klātienē

Ar 10. jūniju valdība atcēlusi valstī noteikto ārkārtas stāvokli, kas tika izsludināts 2020. gada 13. martā. 

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš aicina ikvienu būt atbildīgam un turpināt ievērot 2m distanci, un nesākt vispārēju drūzmēšanos. Savukārt veselības ministre Ilze Viņķele informēja, ka no 10. jūnija visiem arī bez saslimšanas simptomiem būs iespēja veikt bezmaksas COVID testu.

Līdz ar šo lēmumu Skrundas novada pašvaldība atsāk darbu ierastajā režīmā, kā tas bija pirms krīzes situācijas. Normālā režīmā darbu atsāk pašvaldības kase, līdz ar to iedzīvotāji maksājumus, tostarp nekustamā īpašuma nodokļa apmaksu, var veikt klātienē. Tāpat kā pirms ārkārtas situācijas iedzīvotāji var vērsties klātienē Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā, kur var saņemt konsultācijas par pakalpojumiem, iesniegt dokumentus un risināt citus jautājumus.

Ar 10. jūniju Skrundas veselības un sociālās aprūpes centrā pacienti tiks uzņemti dienas stacionārā. Aprūpes centra klienti ar saviem piederīgajiem drīkstēs tikties ārpus centra telpām – lapenē. Ciemiņiem obligāta ir sejas maskas lietošana, aicinām to paņemt līdzi, savukārt guļošos klientus piederīgie varēs apraudzīt iekštelpās, ievērojot 2m distanci un izmantojot sejas masku.

Piederīgo apciemojumi atļauti arī aprūpes namā “Valtaiķi”, iepriekš piesakoties darba laikā. Tikties varēs, ievērojot 2m distanci, izmantojot savas sejas maskas un, protams, dezinficējot rokas.

Ar Epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai (Spēkā no 10.06.) var iepazīties ŠEIT.

 Īsumā:

  • Pamatprincipi ir nemainīgi – visur, kur ir iespējams, ievēro 2 metru distanci, mazgā rokas, paliec mājās, ja esi saslimis un seko līdzi informatīvajām norādēm, piemēram, sabiedriskās vietās, kā arī izpildi konkrētā pakalpojuma sniedzēja vai pasākuma organizētāja norādījumus.
  • No 10. jūnija atļauts arī vienkopus pulcēties lielākam cilvēku skaitam – iekštelpās līdz 100 cilvēkiem, bet ārā līdz 300 cilvēkiem, ievērojot divu metru distanci starp personām. Šie nosacījumi attiecas uz pakalpojumu sniegšanas un publisku pasākumu norišu vietām. Tas nozīmē, ka privātam pasākumam privātā teritorijā, piemēram, savās mājās vai dārzā, šādu nosacījumu nav. Tomēr cilvēkiem pašiem ir jāuzņemas atbildība par privātu pasākumu un jārespektē piesardzības pasākumus.
  • Papildu nosacījumi ir sabiedriskās ēdināšanas vietām – starp galdiņiem ir jānodrošina 2 metru distance. Līdz 1.jūlijam pagaidām ir noteikts, ka iekštelpās pie galdiņa drīkst sēdēt 4 cilvēki, bet ārā, piemēram, uz terases, pie galdiņa - 8 cilvēki.
  • Kultūras, sporta, izklaides un reliģiskās darbības vietas darbu uzsāks ne agrāk kā plkst. 6.30 un beigs ne vēlāk kā plkst. 24.00. Izņēmums ir brīvdabas kino un sabiedriskās ēdināšanas vietas, kas drīkstēs darboties līdz plkst. 2.00 naktī.
  • Bērnu nometnēs drīkstēs būt 30 bērni, savukārt pieauguši neformālās izglītības pasākumos vienā grupā varēs būt 50 cilvēki. Īpaši nosacījumi ir arī sporta treniņos – vienā treniņgrupā drīkst būt ne vairāk kā 30 cilvēki, ieskaitot treneri. Līdz 31. jūlijam sporta pasākumiem iekštelpās, kur kopējā publisko telpu platība ir mazāka kā 1000 m2, ir jānotiek bez skatītājiem.
  • Ieceļojot Latvijā no valsts, kur 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedz 15, būs jāievēro pašizolācija 14 dienas, kopš izbraukšanas no minētās valsts.

​Informāciju apkopoja: Iveta Rozenfelde, Skrundas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste