Skrundas vidusskolā noslēdzies projekts "Kontakts"

Skrundas vidusskolā noslēdzies projekts

31. janvārī Skrundas vidusskolā norisinājās projekta “Kontakts” noslēguma pasākums, kurš tapis ar Jaunatnes politikas valsts programmas finansiālu atbalstu. Ar  jauniešu līdzdalību īstenota sakārtota vide skolas labierīcību telpās un tapušas orģināliem zīmējumiem apgleznotas durvis un sienas.

Direktores vietnieks audzināšanas un ārpusklases darbā Aldis Zalgauckis pauda gandarījumu par paveikto: “Ja mēs atskatāmies atpakaļ, kā mums gāja, tad jāsaka, ka nemaz negāja tik viegli. Sākumā likās, ka būs ļoti viegli, bet, kad sākās darbi, sapratām, ka nemaz tik viegli nav. Šis projekts bija daudz darbietilpīgāks un laikietilpīgāks nekā mēs domājām. Gribu pateikt lielu paldies 12. klašu meitenēm, kuras bija šīs idejas autores un piedalījās projekta radīšanā un realizēšanā – Rebekai Bārai, Džesikai Loginai, Alisei-Annai Rožukalnei, Megijai Jurdžai, Keitai Āboliņai un Evitai Bāriņai. Un tad, kad mēs jutām, ka neiekļausimies laikā, tad nesavtīgi palīgā nāca skolēni – Marta Koļesova, Miks Bents, Simona Padrevica, Ivo Miezītis un Vita Milova”, sacīja A. Zalgauckis.

Šāds projekts kopā ar jauniešiem Skrundas vidusskolā tapis pirmo reizi. Projekta ietvaros tika apgleznotas 20 durvis un sienas. Skola jau ir saņēmusi uzaicinājumu startēt nākamajā projektā, ko jau akceptējusi skolēnu līdzpārvalde. Līdzīgi kā pagājušo gadu, arī šogad notiks vairāku dienu apmācības par to, kā rakstīt projektus un kā izvēlēties tēmas.

Viena no projekta autorēm Rebeka Bāra pastāstīja, kā tapa ideja projektam: “Mēs nebijām apmierinātas ar skolas tualetēm, domājām kā paspilgtināt vai padarīt tās skaistākas, un tā arī radās ideja. Mēs izdomājām, ka vajadzētu iesaistīt projektā arī pārējos skolēnus, tādēļ aicinājām izveidot skices, ko viņi vēlētos redzēt uz durvīm. Rezultātā - izvēlējāmies labākos zīmējumus un tos arī uzzīmējām”, stāsta ideju autore.