Talkā lielāks uzsvars uz individuālu talkošanu

Talkā lielāks uzsvars uz individuālu talkošanu

Ņemot vērā paaugstinātās drošības apstākļus un pašreiz noteikto sociālās distancēšanās aicinājumu, Lielā Talka šogad 16. maijā tiek organizēta, lielāku uzsvaru liekot uz individuālo talkošanu, kas nozīmē arī vairāk individuālo talkas vietu pieteikumu. 

Līdz ar to Lielā Talka aicina cilvēkus doties talkot šādi:

SOLO talkas: talkojiet vienatnē, pastaigājoties pa mežu vai gar jūru, sakopjot savas mājas apkārti;

DUO talkas: talkojiet divatā. Ja esat vienas mājsaimniecības pārstāvji, tad talkojiet droši kopā, ja esat draugi vai paziņas, ievērojiet vismaz divu metru distanci;

ĢIMENES talkas: talkojiet visa ģimene kopā, bet ievērojiet, ka jums jābūt vienas mājsaimniecības pārstāvjiem.

Mūsu pienākums ir būt veseliem, pietiekami daudz laika pavadīt svaigā gaisā, kā arī saglabāt Latviju tīru un zaļu nākamajām paaudzēm. Būsim piesardzīgi un atbildīgi, bet nezaudēsim optimismu!

Visus talkotājus aicinām atzīmēt savas talkošanas vietas interaktīvajā kartē, kuru atradīsiet Lielās Talkas mājas lapā https://talkas.lv/pieteikt-talku/, kurā šogad ir notikušas izmaiņas:

  • labiekārtošanas talkas var pieteikt ikviens talkotājs, neatkarīgi, vai talkošanas notiek privātajā vai publiskajā sektorā. Tās var būt talkas, kuras notiek uz privātas zemes un kurām nav vajadzīgs saskaņojums ar pašvaldību, un kurās atkritumus, ja tādi ir radušies, aizved paši rīkotāji;
  • uzkopšanas talkas ir tās, kuras notiek publiskās teritorijās un kurām ir nepieciešams pašvaldības saskaņojums, lai saņemtu bezmaksas maisus un kurās tiek nodrošināta savākto atkritumu izvešana.

Līdz ar labiekārtošanas vai uzkopšanas talkas vietas atzīmēšanu kartē, cilvēks saņems pieeju savam talkas profilam, kas ļaus dalīties ar informāciju par konkrēto talkošanas vietu sociālajos tīklos. Tas arī koordinatoriem ļaus labāk komunicēt talkošanas vietas, kā arī apzināt potenciālo talkotāju skaitu tajās.

Bezmaksas maisi jau, lielākoties, ir nogādāti uz visām Latvijas pašvaldībām talku koordinatoriem. Ja jūs neesat vēl saņēmuši bezmaksas maisus, lūdzu ziņojiet Kristapam Greckim kristaps.greckis@talkas.lv. Līdz ar to lūdzam koordinatorus informēt iedzīvotājus par to, ka talkas ir iespējams pieteikt, tāpat kā ir iespējams saņemt bezmaksas maisus, taču šoreiz cilvēkiem būs jāsazinās ar koordinatoru individuāli un jāsarunā par maisu nodošanas kārtību.

Tāpat vēlos informēt, ka, ņemot vērā apstākļus, šopavasar nenotiks ikgadējais talkas koordinatoru pasākums, tāpēc visus jautājumus un neskaidrības centīsimies risināt attālināti. Visus mūsu kontaktus atradīsiet: https://talkas.lv/kontakti/

Arī šogad Lielās Talkas moto ir “Mēs piederam nākotnei - Latvija pieder nākotnei!” un šogad šim sauklim ir arī papildus vēstījums: “Sakop savu sētu, Tava sēta – Latvija”. Tā mērķis veicināt izpratni, ka mums jārūpējas par savu sētu un pagalmu, kas veido valsti kopumā, jo visa Latvija ir mūsu kopīgā dzīves telpa. Šogad visus aicinām vairāk pievērsties savas apkārtnes sakārtošanai, ievērojot visus sociālās distancēšanās noteikumus.

16.maijā Lielā Talka notiks, ievērojot tā brīža piesardzības apstākļus, ja tādi uz talkas brīdi būs aktuāli. Ja nebūs, talkojam kā parasti. Bet gatavojamies arī talkot kopā ar visu pasauli š.g.19.septembrī Pasaules talkā!

Cienījamie koordinatori, es saprotu, ka šis gads arī jums būs lielāks izaicinājums, taču mēs ceram uz jūsu atbalstu un aktīvu līdzdalību. Mēs, Lielās Talkas organizatori, esam Jums pateicīgi par lielo darbu, ko ieguldāt un izrādīto interesi.

Esiet veseli, uzturiet možu garu, rūpējieties par sevi un saviem tuvākajiem, kā arī rīkojieties atbildīgi pret līdzcilvēkiem.

Un svinēsim pavasari, jo prieks un laimes sajūta neļauj slimībām mūs iekarot!

 

Paldies Jums un uz tikšanos jau pavisam drīz!

Vita Jaunzeme

Lielās Talkas vadītāja