Vēlas uzlabot satiksmi ar Raņķu pagastu

Vēlas uzlabot satiksmi ar Raņķu pagastu

Maija vidū uz tikšanos ar Kuldīgas novada domes vadību – priekšsēdētājas vietnieku Arti Robertu un izpilddirektores vietnieci Agnesi Buku – sanāca Raņķu pagasta iedzīvotāji, lai pārrunātu paveikto un jaunās ieceres. Apkures nodrošināšana, skursteņu un jumtu remontdarbi, dzīvojamā fonda stāvoklis un satiksmes drošība – šie ir lielākie Raņķu pagasta izaicinājumi, kurus tikšanās laikā ar iedzīvotājiem iezīmēja pagasta pārvaldnieks Ritvars Stepanovs. Šogad  darbs pie pagasta izaugsmes tiks turpināts, tostarp plānots uzlabot ceļu stāvokli – atjaunot segumu Ventas ielas sākumposmā un Kapnieku ceļa posmā, plānota arī Smilgu ceļa rekonstrukcija.

 

Īpaši aktuāla vietējiem iedzīvotājiem ir starppilsētu autobusu kustības uzlabošana, lai nokļūšana no Raņķiem uz Kuldīgu, Skrundu vai Rīgu būtu ērtāka.  Lai atgriežoties no galvaspilsētas, būtu iespēja nokļūt Raņķu pagastā, vajadzētu salāgot autobusu kustības grafiku, atiešanas laikus mainot par 10 līdz 15 minūtēm. Tāpat iedzīvotāji vēlētos, lai autobuss uz Kuldīgu kursētu arī svētdienās – pagastā nav veikala, bet nokļūšana uz pilsētu pēc pārtikas ir aktuāla arī brīvdienās.  Tika spriests arī par starppilsētas maršruta pagarināšanu līdz Lēnām. Pašvaldība apstiprināja, ka šim jautājumam ir pozitīva virzība – maršruts pagarināts un iedzīvotāji aicināti to aktīvi izmantot.

Aktīva diskusija izvērtās par satiksmes drošību. Raņķu pagasta iedzīvotāji vēlētos netālu no autobusa pieturas gājēju pāreju, jo šobrīd intensīvākas satiksmes brīžos, brauktuvi šķērsot ir apgrūtinoši. Kuldīgas novada pašvaldības izpilddirektores vietniece Agnese Buka skaidroja, ka ar šo lūgumu pie VSIA “Latvijas Valsts ceļi” pašvaldība vērsusies vairākkārt. No satiksmes ekspertiem saņemta atbilde, ka intensīvos posmos gājēju pārejas nav ieteicams veidot. Tās gājējiem dod maldīgu priekšstatu, ka ceļa posms ir droši šķērsojams, radot vēl lielāku bīstamību.

Kuldīgas novada domes priekšsēdētājas vietnieks Artis Roberts interesējās, kā  Raņķu iedzīvotāji sadzīvo ar tuvumā esošo poligonu “Mežaine.” Kamēr lielākā daļa ar regulārajām zemessardzes mācībām apraduši, tās apgrūtinājumus sagādā mežu īpašniekiem – kamēr notiek militārās mācības, nav iespēja tikt savā mežā pēc malkas, sēnēm vai ogām. Pašvaldība aicināja visu aktuālo informāciju par gaidāmajām mācībām meklēt gan pašvaldības mājaslapā kuldigasnovads.lv, gan sociālajos tīklos – kolīdz saņemtas ziņas par mācībām, tās tiek publicētas pašvaldības kanālos.

Ar tikšanos Raņķu pagastā noslēdzies iedzīvotāju sapulču cikls – pusgada garumā kopumā 19 tikšanās reizēs Kuldīgas novada domes vadība un speciālisti uz sarunu aicināja iedzīvotājus, lai apspriestu aktuālos jautājumus un nākotnes ieceres. Paldies ikvienam par vērtīgo viedokļu apmaiņu un idejām sava pagasta attīstībai!