Zviedru un latviešu stāsti festivālā “Ziv zup”

Zviedru un latviešu stāsti festivālā “Ziv zup”

26. un 27. aprīli jau astoņpadsmito reizi Kuldīgas novadā norisināsies Kurzemes stāstnieku festivāls “Ziv zup”, kura šī gada tēma ir “Latvietis un viņa koks”.  Šis festivāls būs īpašs ar to, ka visās norisēs programmu bagātinās lieliskās zviedru stāstnieces no organizācijas “The Land of Legends”, pārstāvot Kronobergas stāstnieku asociāciju.

Festivāla ievadā zviedru stāstnieces vadīs nodarbību Kuldīgas novada pedagogiem, demonstrējot stāstniecības kā iekļaujošas metodes plašās izmantošanas iespējas. Piektdienas pēcpusdienā plkst. 14.00 norisināsies trīs paralēli stāstnieku pasākumi – Laidos, Vārmē un Raņķos. Pasākumu programmā mīsies stāsti, ko sagatavojuši pagastu aktīvākie ļaudis, viešņas no Zviedrijas un Kuldīgas stāstnieces. Savukārt dienas noslēgumā plkst. 19.00 notiks stāstnieku koncerts Kuldīgas kopienu mājā. Sestdien no 11.00 līdz 15.00 baudīsim stāstus “Stāstu kafejnīcā” Virspilskunga nama sētā, savukārt 15.00 visi interesenti aicināti iziet Kuldīgas “Teiku taku” kopā ar stāstniecēm (pulcēšanās Baznīcas ielā 34). 

Festivāla galvenais organizators ir Kurzemes kultūras mantojuma centrs “Kūrava”.  Zviedru stāstnieču piedalīšanos nodrošina Erasmus+ projekts “Storytelling – a key to inclusive society” (NR. 2022-2-LV01-KA210-ADU-000099986).