Kuldīgas un Saldus novados notiks Zemessardzes mācības

Kuldīgas un Saldus novados notiks Zemessardzes mācības

No 3. līdz 5. novembrim Kuldīgas novada Nīkrāces pagastā un Saldus novada Pampāļu pagastā notiks Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona zemessargu plānveida mācības, lai uzturētu un pilnveidotu bataljona kaujas spējas.

Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona mācībās zemessargi diennakts gaišajā un tumšajā laikā trenēs nodaļas un vada līmeņa kolektīvās kaujas spējas un pilnveidos lauka kaujas iemaņas. Mācībās tiks izmantoti bruņutransportieri “Patria”, kas ražoti ar mērķi kaujaslaukā droši nogādāt kājniekus valsts aizsardzības uzdevumu izpildei.

Mācību uzdevumu izpilde notiek ar  AS “Latvijas valsts meži” un Kuldīgas un Saldus novadu pašvaldībām saskaņotās teritorijās.

Zemessardze ir skaitliski lielākā Nacionālo bruņoto spēku vienība un valsts aizsardzības pamats. Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 60 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību.

Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona atbildības teritorijā ietilpst Kuldīgas un Saldus novadi. Lai pieteiktos dienestam Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljonā, Kuldīgas un Saldus novada iedzīvotāji aicināti zvanīt uz tālruni 25693210, rakstīt uz e-pastu 45bn@mil.lv vai personīgi ierasties vienībā – Kuldīgā, Ventspils ielā 102, vai Saldū, Striķu ielā 36, iepriekš sazinoties pa augstāk norādīto tālruņa numuru.

Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā – zvaniet 1811, rakstiet esizemessargs@mil.lv vai aizpildiet anketu www.klustikaravirs.lv/dienests-zemessardze.

Pieteikšanās valsts aizsardzības dienestam, t.sk. Zemessardzē, izmantojot vienoto rekrutēšanas platformu www.klustikaravirs.lv.

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību laikā zemessargi Kuldīgas novada Nīkrāces pagastā un Saldus novada Pampāļu pagastā izmantos mācību munīciju, kas rada troksni, bet nekādā veidā neapdraud cilvēku dzīvību vai veselību. Mācību norises vietas pēc mācībām tiks sakoptas.

Pa autoceļiem Kuldīgas un Saldus novados notiks militārā transporta un bruņutransportieru “Patria” pārvietošanās.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Kuldīgas un Saldus novadu iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.