No februāra Skrundā un Rudbāržos jauns apkures tarifs

No februāra Skrundā un Rudbāržos jauns apkures tarifs

No nākamā gada 1.februāra Skrundā un Rudbāržos mainīsies apkures tarifs un būs 120,50 eiro par vienu megavatstundu (MWh) bez pievienotās vērtības nodokļa.

SIA "Skrundas komunālās saimniecības" valdes loceklis Sandis Japēņins skaidro, ka uzņēmumam bija jālūdz pašvaldību paaugstināt siltumapgādes tarifu, jo paaugstinājusies gan maksa par dabasgāzi, gan pieaugušas izmaksas darba algai: “2021. gadā tika apstiprināti esošie tarifi - Skrundā 97,28 eur/MWh bez PVN un Rudbāržos 89,98 eur/MWh bez PVN. Laika posmā no 2021.gada līdz 2023.gada beigām bija dažādas izmaiņas - minimālās algas pacelšana valstī, dabas resursa nodokļa procenta pacelšanu, elektroenerģijas sadārdzinājums, degvielas cenas augšana, izejmateriālu cenu palielinājums. Tolaik cenu kāpumu kompensējām ar paredzētā uzkrājuma samazinājumu. Uzkrājums paredzēts tekošiem remontiem, plānotiem remontiem, siltumsistēmas uzturēšanai un nākotnes siltuma iekārtu un trašu nomaiņai.”

Izvēlēts lētākais piedāvājums

31. decembrī beidzās dabasgāzes piegādes līgums, kas bija noslēgts par 39,74 eur/MWh bez PVN. 2023.gada vasaras beigās, kad biržā dabasgāze bija ar viszemāko cenu, tika izsludināta cenu aptauja, kur tika aicināti piedalīties visi Latvijā reģistrēti dabasgāzes piegādātāji. Atsaucās četri piegādātāji no kuriem tika izvēlēts lētākais ar dabasgāzes līgumcenu par 48,17 eur/MWh bez PVN un noslēgts līgums ar AS “Latvijas gāze” par dabasgāzes iegādi nākamajiem sešiem mēnešiem.

Jauno tarifu galvenās sadārdzinājuma sadaļas:

  • dabasgāzes cenas pieaugums,
  • izejvielu un materiālu cenu pieaugums, pamatlīdzekļu nolietojums,
  • elektroenerģijas izmaksas,
  • paaugstinājusies minimāla alga,
  • dabas resursa nodokļa palielināšana,
  • pārvades sistēmas pakalpojuma un sadales sistēmas pakalpojuma izcenojuma palielināšanās, ko apstiprina regulators.

Piemērs ar izmaksām

“Salīdzinājumam ņemot esošo siltumenerģijas un jauno tarifu, tad aptuvenās apkures sezonas vidējās izmaksas mēnesī būtu šādas -  vienistabas dzīvoklis ar aptuvenu platību 30m2, kur vidējās izmaksas ar esošo tarifu ir aptuveni 42 eiro, tad vidējās izmaksas ar jauno tarifu būtu aptuveni 52 eiro. Divistabu dzīvoklis ar aptuvenu platību 40m2, kur šī brīža vidējās izmaksas ar esošo tarifu ir aptuveni 55 eiro, tad vidējās izmaksas ar jauno tarifu būs aptuveni 68 eiro. Trīs istabu dzīvoklis ar aptuvenu platību 60m2, kur vidējās izmaksas ar esošo tarifu ir aptuveni 82 eiro, tad vidējās izmaksas ar jauno tarifu būs aptuveni 101 eiro. Noteikti jāņem vērā, ka izmaksas ir atkarīgas no mājas stāvokļa, vai tā ir siltināta, vai ir PVC logi, vai ir efektīva apkures sistēma. Vēlētos uzsvērt, ka SIA “Skrundas komunālā saimniecība” neveic nokavējuma naudu aprēķinu. Ieteiktu nākotnes perspektīvā tomēr veikt avansa maksājumus, lai apkures sezonu ir vieglāk pārdzīvot. Tāpat ir vērsties Sociālajā dienestā, lai noskaidrotu, kādu atbalstu iespējams saņemt mājsaimniecībām apkures sezonas izdevumu daļējai kompensācijai,” tā SIA “Skrundas komunālās saimniecības” valdes loceklis Sandis Japēņins.”