Skrundas autoosta saņem Latvijas Būvniecības gada balvu

Skrundas autoosta saņem Latvijas Būvniecības gada balvu

Skrundas autoosta konkursā “Latvijas Būvniecības gada balva” ieguvusi 3. vietu nominācijā “Pārbūve.”

Konkursa apbalvošanas ceremonija notika 7. martā Rīgā, kultūras pilī “Ziemeļblāzma” – Kuldīgas novadu tajā pārstāvēja domes priekšsēdētāja Inese Astaševska, “Kuldīgas attīstības aģentūra” vadītāja Dace Šēle un vecākā projektu vadītāja Ance Reķe, kā arī “SKRUNDAS  KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA” valdes loceklis Sandis Japēņins. Kuldīgas novads prestižajā konkursā saņēma trīs godalgotas vietas.

Sandis Japēņins pauda prieku un gandarījumu par iegūto godalgu: “Piesakoties Latvijas Būvniecības gada balvai, necerējām, ka iegūsim balvu. Kad piezvanīja organizatori un uzaicināja uz pasākumu, sapratām, ka kaut kas būs. Redzot  konkurentus, ir lepnums, ka mūsu, salīdzinoši mazais projekts, ieguva trešo vietu starp nozīmīgiem grandiem, kuriem finansējums ir daudz lielāks. Gandarījums ir liels.”

  

Skrundas autoosta celta pirms 40 gadiem. Gadu gaitā tā bija novecojusi, zaudējusi ergonomiskumu un veiktspēju, tāpēc to bija nepieciešams atjaunot.

Pēc SIA “MUUD” izstrādātā projekta ēku Skrundā, Liepājas ielā 15 pārbūvēja SIA “AB Būvniecība”, bet būvuzraudzību nodrošināja SIA “DKG”. Būvniecība norisinājās gandrīz gadu. Būvdarbi kopumā izmaksāja 416 tūkstošus eiro. Skrundas autoostu apsaimnieko SIA “Skrundas  komunālā saimniecība.”

Ikgadējam konkursam Latvijas Būvniecības gada balva 2022 iesniegti 123 pieteikumi 10 nominācijās, aptverot arhitektūras, restaurācijas, teritorijas labiekārtojuma un inženierbūvju projektus no dažādiem Latvijas novadiem.