Kuldīgas novada domes ārkārtas sēdē lemj par atbalstu Skrundas sadraudzības pilsētai Kosivai

 Kuldīgas novada domes ārkārtas sēdē lemj par atbalstu Skrundas sadraudzības pilsētai Kosivai

8. martā bija sasaukta Kuldīgas novada domes ārkārtas sēde, lai lemtu par atbalstu Skrundas sadraudzības pilsētai Kosivai Ukrainā.

Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa informēja, ka dienu iepriekš pašvaldībā saņemta vēstule no Kosivas pašvaldības vadītāja Jurija Ploskonosa ar lūgumu pēc palīdzības un atbalsta. “Karš ir ienācis mūsu mājās. (..) Katru dienu pieredzam, kā agresors šauj, rīko raķešu uzbrukumus, bombardē mūsu pilsētas un cilvēkus, bērnus, iznīcina svētnīcas. Ukraiņi varonīgi aizstāv savu zemi pret krievu iebrucējiem. (..) Mēs visi – katrs savā vietā – stāvam cieši plecu pie pleca Ukrainas valsts aizsardzības frontē. Bet krievu okupanti pielieto vairāk un vairāk spēka, un aizsardzībai ir nepieciešami resursi gan frontes priekšējās, gan aizmugurējās līnijās. Brīdī, kad sastopamies ar Krievijas militāro  agresiju, ukraiņiem vairāk nekā jebkad ir vajadzīgs jūsu atbalsts un palīdzība, lai nosargātu teritorijas integritāti un Ukrainas valsts suverenitāti,” teikts vēstulē. Vēstulei pievienots saraksts ar nepieciešamākajām lietām militārajām un civiliedzīvotāju vajadzībām. Kosivas pašvaldība apņemas koordinēt saņemtās humānās palīdzības izdalīšanu.


I. Bērziņa uzreiz pēc vēstules saņemšanas telefoniski sazinājās ar Kosivas pašvaldības pārstāvi Roksolanu Martiņuku, pārrunājot situāciju Kosivā un vienojoties, ka vislabākais atbalsts esošajā situācijā būtu ziedojums, lai Kosivas pašvaldība varētu iegādāties visvairāk nepieciešamās preces.

Kosiva, ar ko agrākais Skrundas novads sadarbojās kopš 2015. gada, atrodas Ivanofrankovskas apgabalā Ukrainas rietumos, kur šobrīd nenorisinās aktīva karadarbība, taču tur ierodas daudz patvēruma meklētāju no aktīvās karadarbības zonām. Kosivas pašvaldības pārstāve pastāstījusi, ka Kosivā, kur dzīvo ap 10 000 cilvēku, šobrīd ieradušies un izmitināti vairāk nekā 6000 reģistrēto bēgļu.

Domes deputāti nolēma Ukrainas civiliedzīvotāju vispārējam atbalstam ziedot 5000 eiro no pašvaldības budžeta līdzekļiem, nosūtot ziedojumu sadraudzības pilsētas Kosivas pašvaldībai.
 

Savukārt iedzīvotāji, kuri vēlas ziedot Kosivai nepieciešamās lietas saskaņā ar atsūtīto sarakstu, var tās nogādāt savākšanas punktos sporta hallē Kuldīgā, Piltenes ielā 25 (kontakttālrunis 29942221) un Skrundā, Amatnieku ielā 1 (kontakttālrunis 28349434).

Nepieciešamo lietu saraksts, ko Kosivas pašvaldība lūdz ziedot:

 • militārais apģērbs (kamuflāžas uniformas, virsjakas, jakas, bikses, taktiskās vestes, maskēšanās tērpi, bruņu aizsargvestes, taktiskās un uzbrukuma brilles, pretšķembu brilles, ceļu un elkoņu sargi, termozeķes, termoveļa, taktiskie un siltie cimdi), maskēšanās zīmuļi;
 • ietilpīgas mugursomas (60 l);
 • militārās aptieciņas un individuālie taktiskie pirmās palīdzības komplekti;
 • dažādas medicīniskās preces (medicīniskās šķēres, žņaugi (CAT un SOFT), sistēmas pilināšanai, hemostatiskās salvetes, lidokaīna plāksteri (pretsāpju plāksteri) 5%;
 •  tūristu paklājiņi, guļammaisi;
 • profesionālie binokļi, taktiskie kompasi, nakts termovizieri, nakts optika;
 • izturīgi termosi;
 • mazi cirvji (vienkārši, mazi cirvīši, kurus var piestiprināt pie jostas, pie karavīra uzkabes, vēlams, lai tiem ir maksts);
 •  rācijas, planšetes ar navigāciju (no 64 GB);
 • portatīvie lādētāji – akumulatori (poverbankas).

Pašvaldība ir apzinājusi, kas varētu saziedotās preces aizgādāt līdz Ukrainas robežai, kur Kosivas pārstāvji ieradīsies precēm pakaļ.