Agneses Kalinkas gleznu izstāde

Agneses Kalinkas gleznu izstāde Skrundas kultūras nama lielajā zālē no 17.novembra līdz 31.decembrim apskatāma jelgavnieces Agneses Kalinkas gleznu izstāde.
Gleznu autore skolas laikā apmeklējusi vizuālās mākslas pulciņu un tad arī sapratusi, ka daudz vairāk patīk radīt skaistumu zīmējot, gleznojot un veidojot, nekā sēdēt pie grāmatām. Tad arī izlēmusi, ka nākotni grib saistīt ar mākslu.
Mācījusies Rīgas Lietišķās mākslas koledžā- ādas mākslas nodaļā. Stājoties koledžā, īsti neticējusi savam talantam, jo bija iespaids, ka šajā skolā stājas patiesi talantīgi cilvēki, tāpēc izvēlējusies specialitāti, kurā nebija tik liels konkurss.
Laika gaitā izmācījusies par gēla nagu meistari, un tieši šis darbs Agnesei atgādināja, cik ļoti patīk gleznot un cik patiesi patīkami ir, kad cilvēki novērtē skaistumu, ko rada. Agnese atzīst, ka skolas laikā bijusi nepacietīga, vienmēr gribējies visu izdarīt ātrāk, gleznot lieliem triepieniem. Nagu dizains iemācījis būt pacietīgākai, pievērst lielāku uzmanību detaļai un arvien vairāk iepaticies darīt smalkas lietiņas. Tā viņa sāka veidot apgleznotas rotiņas, stiklu un audumu. Tomēr gleznošana uz lieliem laukumiem ļāvusi vairāk izpausties.
Gleznošana Agnesei ir vislabākais veids, kā atpūsties, atslēgties no ikdienas raizēm.
Šobrīd Agnese nevar iedomāties savu dzīvi bez otām un krāsām. Vislielāko gandarījumu sniedz labie vārdi, ko cilvēki velta, tie palīdz augt un pilnveidoties.
Agneses gleznas plašākam skatītāju lokam skatāmas pirmo reizi.
Teksts- Irita Timbare
Foto- Aivita Emerberga un no Agneses Kalinkas personīgā arhīva.