Aicina iedzīvotājus iesaistīties Ukrainas atbalsta pasākumos

Aicina iedzīvotājus iesaistīties Ukrainas atbalsta pasākumos

Sestdien, 24. februārī, apritēs otrā gadadiena kopš Krievijas īstenotā pilnā apmēra iebrukumam Ukrainā. Laikā, kad Ukrainas tauta nepagurstoši cīnās par savu brīvību, Latviju ar savu rīcību var demonstrēt, ka karš ir uzvarams un ka mēs atbalstīsim Ukrainu arī turpmāk visos iespējamos veidos. Šajās dienās arī Kuldīgas novadā notiks dažādi pasākumi un aktivitātes ukrainas tautas atbalstam. Aicinām iedzīvotājus, iestādes un uzņēmējus savu iespēju robežās paust atbalstu Ukrainas cilvēkiem – gan iesaistoties atbalsta akcijās un ziedojot Ukrainas cilvēkiem nepieciešamās lietas, gan palīdzot ļaudīm, kuri bēgļu gaitās nonākuši Kuldīgas novadā.

Klusuma brīdis 24. februāra rītā

Solidarizējoties ar Ukrainas tautu, Valsts prezidents, Saeimas priekšsēde, Ministru prezidente un ārlietu ministrs aicina visus Latvijas iedzīvotājus sestdien, 24. februārī, 9.00 vienoties klusuma brīdī, pieminot un godinot Ukrainas tautas upurus karā, ko izraisījusi Krievija. Tāpat aicinām pacelt Ukrainas karogu pie iestādēm, vai iespēju robežās izgaismot ēku fasādes Ukrainas karoga krāsās, bet apģērbā lietot Ukrainas simbolus un karoga krāsas.

Koncerts Ukrainas atbalstam “Kopā līdz uzvarai”

Kuldīgas Sv. Annas baznīcā 24. februārī 14.00 uz labdarības koncertu Ukrainas atbalstam “Kopā līdz uzvarai” aicina Kuldīgas kori “Rāte”, “Ventava”, “Gaisma”, Skrundas koris “Sonante” un Rīgas Mazās ģildes koris “Sonore”. Mūzika ir veids, kā varam atbalstīt Ukrainu un tās iedzīvotājus. Vairāk kā 100 dziedātāju kopkoris koncertā izdziedās gan ukraiņu komponistu dziesmas, gan dziesmas no pagājušā gadā izskanējušajiem Vispārējiem latviešu dziesmu un deju svētkiem. Tiks vākti ziedojumi humānajai palīdzībai.

Kuldīgas novadā mājvietu raduši 171 patvēruma meklētāji

Kuldīgas novadā kopumā šobrīd uzturas 171 patvēruma meklētājs no Ukrainas. Daļa cilvēku uzturas pašvaldības nodrošinātās telpās, pārējie – pie radiem, draugiem un paziņām. Viņiem tiek sniegta nepieciešamā palīdzība un atbalsts. Pašvaldības dienesti vienoti strādā, lai nodrošinātu patvēruma meklētājiem sociālo atbalstu, piedāvātu iespēju atbraukušajiem bērniem apmeklēt skolu un bērnudārzu, sniegtu atbalstu darba meklēšanā, veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanā un citu nepieciešamo palīdzību un atbalstu.

Svarīgi ir atcerēties, ka visiem patvēruma meklētājiem neatkarīgi no tā, vai viņiem nepieciešama vieta, kur apmesties, vai arī viņi ierodas pie draugiem, radiniekiem vai paziņām, jāreģistrējas Kuldīgas novada Pašvaldības policijā, zvanot pa tālruni 28881288. Kā arī aicinām mājsaimniecībām, kas sev piederošā mājoklī bez maksas izmitina Ukrainas civiliedzīvotājus ar iesniegumu vērsties Kuldīgas novada pašvaldībā, lai saņemtu atlīdzību, kas kompensē ar izmitināšanu saistītās papildu izmaksas.

“Tabitas sirds” – vienā ritmā ar Ukrainu

Kuldīgā aktīvi darbojas labdarības organizācijas “Tabitas sirds” humānā atbalsta punkts, kurā iedzīvotāji aicināti ziedot no kara bēgošajiem ļaudīm un Ukrainas karavīriem, kuri cīnās frontes līnijās – organizācija jau kopš kara sākuma sniedz plašu palīdzību ukraiņiem gan sūtot humānās kravas uz Ukrainu, gan atbalstot tos, kas patvērumu raduši Kuldīgas pilsētā un  novadā.

“Tabitas sirds” šo gadu laikā ir palīdzējusi koordinēt humānās palīdzības vākšanu un nogādāšanu uz Ukrainu, spējusi sniegt ne tikai materiālo palīdzību, bet arī organizējusi dažādus sadraudzības un iepazīstināšanas pasākumus.

Pie mums novadā nu jau teju divus gadus dzīvo ukraiņu civiliedzīvotāju ģimenes, strādā, mācās, meklē dzīvesvietas. Aicinām novada uzņēmējus iespēju robežās sniegt savu atbalstu, piedāvājot darba iespējas un atbalsta iespējas.

Lai palīdzētu ukraiņu ģimenēm uzsākt pilnvērtīgu dzīvi mūsu novadā, pašvaldība rīkojusi dažādus sadraudzības pasākumus, ekskursijas, meistarklases un nometnes, dodot iespēju ne tikai aizmirsties no kara šausmām, bet arī iepazīties ar latviešu paražām, svētkiem, nozīmīgākajām novada vietām.