Aicina izvirzīt pretendentus konkursam "Cilvēka izaugsmei Latvijā"

Aicina izvirzīt pretendentus konkursam Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā (ATPL), ASV vēstniecība Latvijā un Latvijas Pilsoniskā alianse (eLPA) izsludina pieteikšanos balvu konkursam “Cilvēka izaugsmei Latvijā”. Balvu pasniegs trešo gadu pēc kārtas, lai godinātu iedvesmojošus Latvijas cilvēkus, organizācijas un uzņēmumus par ieguldījumu cilvēka izaugsmē. Balvas mērķis ir veicināt Latvijas iedzīvotāju izglītību, veselību un labklājību un izcelt sociālās atbildības iniciatīvas. Konkursa patrons ir Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš uzsver: "Balvu konkurss “Balva Cilvēka izaugsmei” aptver daudzas Latvijas ilgtermiņa attīstībai nozīmīgas jomas, savukārt katra nominācija izceļ kāda cilvēka, uzņēmuma vai organizācijas nozīmīgo darbu sabiedrības labā. Esmu gandarīts par katra ieguldījumu un par to, cik lieliski, gudri un uzņēmīgi cilvēki dzīvo Latvijā!" ASV vēstniece Latvijā Nensija Bikofa Petita saka: „ASV vēstniecība Latvijā ir pagodināta atbalstīt balvu “Cilvēka izaugsmei Latvijā” un izteikt atzinību cilvēkiem un organizācijām, kuri veido stiprāku, labklājīgāku sabiedrību. Šādas balvas ir nozīmīgas, lai godinātu tos, kuri savā kopienā ir spējuši panākt īstas pozitīvas izmaiņas.” Līdz 11. februārim tiek gaidītas nominācijas četrās kategorijās:
  • Par sociālo atbildību. Par izciliem sasniegumiem sabiedrības attīstībā, veicot darbu sabiedrības labā, tai dāsni atvēlot laiku, zināšanas, finanšu vai organizatoriskos resursus.
  • Par izcilu ieguldījumu izglītībā. Par izglītības, mācību kvalitātes un pieejamības veidošanu iedzīvotājiem jebkurā dzīves posmā.
  • Par izcilu ieguldījumu veselībā un labklājībā. Par veselīga dzīvesveida veicināšanu, indivīda un sabiedrības veselības un labklājības atbalstīšanu un uzlabošanu, kā arī nevienlīdzības mazināšanu veselības aprūpes jomā.
  • Par izcilu ieguldījumu Latvijas nākotnē. Par bērnu un jauniešu labklājības, veselīgas attīstības sekmēšanu, mīlošas, stabilas aprūpes nodrošināšanu, ieskaitot ārpusģimenes aprūpi.
Konkursa uzvarētāji saņems tēlnieces Olgas Šilovas veidoto skulptūru “Asns”, goda diplomu un ielūgumu uz apbalvošanas ceremoniju šī gada aprīlī ar iespēju tikties ar augsta līmeņa amatpersonām un sabiedrības pārstāvjiem. Laureātiem var tikt piešķirtas arī speciālbalvas un naudas balvas. Pieteikumus vērtēs žūrijas komisija, ņemot vērā šādus kritērijus:
  • Ietekme un nozīme. Balvas pretendenta darbības nozīmīguma un ietekmes uz sabiedrību novērtējums.
  • Ilgtspēja. Balvas pretendenta darbības ilgtspējīga attīstība.
  • Novatorisms. Novatoriska, radoša un oriģināla pieeja, kas pielāgota Latvijas apstākļiem.
  • Iedvesma. Paraugs citiem.
Uz balvu var pretendēt Latvijas pilsoņi un Latvijas Republikā reģistrētas uzņēmējsabiedrības, biedrības un nodibinājumi. Pretendentus balvas saņemšanai var izvirzīt jebkura fiziska vai juridiska persona, izņemot pati sevi. Iepriekšējo gadu konkursa laureāti nevar tikt nominēti balvai atkārtoti. Informācija par iepriekšējo gadu laureātiem pieejama šeit: http://www.cilvekaizaugsme.lv/laureati/laureati-2015 un http://www.cilvekaizaugsme.lv/laureati/laureati-2014/. Balvu konkursu finansiāli atbalsta Hamids Ladjevardi un viņa ģimene, uzņēmumi Abbvie un Bikkel Group. Informatīvi atbalstu nodrošina žurnāls IR, Latvijas Radio, Leta un LSM.lv. Pieteikumu balvu konkursam iesniedz elektroniski, pieteikumu nosūtot uz e-pasta adresi: info@cilvekaizaugsme.lv, aizpildot pieteikuma formu: http://www.cilvekaizaugsme.lv/ka-pieteikties/ līdz 2016. gada 11. februārim. Pieteikumā iekļauj informāciju par balvas pretendentu, pretendenta iniciatīvas aprakstu, mērķi un rezultātu, kā arī vismaz vienu atsauksmi.  Papildu informācija: Ieva Melngaile Biroja un komunikāciju vadītāja Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā Dzirnavu 74/76-55, Rīga LV-1050 T. +371 67212204 M. +371 29133671