Aicina uz tiešsaistes pasākumu par remigrāciju

Aicina uz tiešsaistes pasākumu par remigrāciju
Šī gada 16.maijā plkst. 20.00 (Pēc Latvijas laika) ikviens, kas plāno atgriešanos vai apsver iespēju atgriezties Kurzemē, aicināts uz tiešsaistes tikšanos “Nākamā pietura – Kurzeme”, lai uzzinātu par dzīves iespējām, atgriežoties uz dzīvi Kurzemē.

Tikšanās laikā interesentiem būs iespēja iepazīties ar remigrantu atgriešanās videotāstiem no Kuldīgas, Skrundas, Ventspils un Liepājas. Pasākuma laikā būs arī iespēja uzzināt par dzīvi dažādās Kurzemes pašvaldībās, satikt  Kurzemes plānošanas reģiona remigrācijas koordinatori un uzdot sev interesējošos jautājumus par  atgriešanās iespējām Kurzemē.

Pasākums “Nākamā pietura – Kurzeme” notiks tiešsaistē Kurzemes plānošanas reģiona un Atgriežos Kurzemē Facebook lapās, kā arī Youtube kanālā:

https://www.facebook.com/kurzemesregions/

https://www.facebook.com/atgriezoskurzeme/

https://www.youtube.com/channel/UC_JDXwor5MGfEldYVJh_b9A

Pasākumu rīko Kurzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Liepājas pilsētas pašvaldību un Liepājas Speciālo Ekonomisko Zonu, Ventspils pilsētas domes Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas "Livin Ventspils", Kuldīgas novada pašvaldības iestādi "Kuldīgas Attīstības Aģentūra" un  Skrundas pašvaldību.

Par remigrācijas projektu:

2018. gada maijā tika izveidots remigrācijas koordinatoru tīkls, lai sniegtu informatīvu atbalstu tiem, kuri vēlas, vai arī ir apsvēruši domu par atgriešanos dzimtenē. Kopš tā laika līdz 2021.gada martam ar Kurzemes remigrācijas koordinatori sazinājušies 1590 cilvēki, kuriem sagatavoti 1610 personalizēti piedāvājumi. Atgriezušies Kurzemē kopā 671 cilvēks. Savukārt potenciāli varētu atgriezties 574 cilvēki. Visvairāk uz dzīvi Kurzemē cilvēki atgriezušies Liepājā, Ventspilī, Kuldīgā, Saldū un Talsos.

Informācija par remigrācijas koordinatoru darbu atrodama vietnē www.paps.lv. Tur arī iespējams aizpildīt tiešsaistes anketu un sazināties ar remigrācijas koordinatoriem.

Par Kurzemes plānošanas reģionu:

Kurzemes plānošanas reģions ir viens no pieciem plānošanas reģioniem, kas izveidots 2006. gada jūnijā ar mērķi – nodrošināt reģiona attīstības plānošanu, koordināciju, pašvaldību un citu valsts pārvaldes iestāžu sadarbību. Tas apvieno 20 pašvaldības: 18 novadus – Alsungas, Aizputes, Brocēnu, Dundagas, Durbes, Grobiņas, Kuldīgas, Mērsraga, Nīcas, Pāvilostas, Priekules, Rojas, Rucavas, Saldus, Skrundas, Talsu, Vaiņodes un Ventspils novadi, kā arī 2 republikas līmeņa pilsētas – Liepāju un Ventspili.

Vairāk par Kurzemes plānošanas reģionu, tā funkcijām un īstenotajiem projektiem var uzzināt: www.kurzemesregions.lv.

Papildus informācijai:

Agnese Berģe

Remigrācijas koordinators

E-pasts: koordinators@kurzemesregions.lv

Kurzemes plānošanas reģions

https://www.kurzemesregions.lv/remigracija/