Aicina uzņemt ciemos ukraiņu ģimenes

Aicina uzņemt ciemos ukraiņu ģimenes

Biedrība “Patvērums “Drošā māja”” aicina pieteikties ģimenes, kuras vēlētos uzņemt ciemos ukraiņu ģimenes pasākuma “Vakariņas Latvijas ģimenē” ietvaros. Tā ir iespēja ukraiņu ģimenei doties ciemos pie  vietējās ģimenes, iepazīties, ieturēt kopīgu maltīti, smelties prieku un iedvesmu.

Skrundeniece Vineta Tāramē pie sevis ciemos uzņēma Hannu ar dēlu Ļevu. Tā kā sievietes jau bija sadraudzējušās biedrības rīkotajā ukraiņu un latviešu nometnē, tad satikšanās tika aizvadīta sirsnīgā gaisotnē. “Izlēmu aicināt šo ģimeni ciemos, un parādīt kā notiek kāpostu skābēšana. Kopīgi šķērējām, stampājām, jokojām un smējāmies. Vēl taisījām kotletes un maizes zupu. Ģimene ļoti priecājās par pavadīto laiku. Pavasarī viņi domā atgriezties mājās, kur viņus gaida mamma un vecmāmiņa. Esmu jau uzaicināta ciemos. Šī iespēja ir liels ieguvums ģimenēm, kuras izvēlas tajā piedalīties. Izbaudiet kopā būšanu, vairojiet prieku un piesakieties,” tā skrundeniece Vineta Tāramē.

“Konkrēts datums vakariņām nav noteikts, par to vienosies ar katru ģimeni, kas pieteiksies, atsevišķi. Uzņemošā ģimene saņems arī nelielu finansiālu palīdzību produktu iegādei. Viss, kas vajadzīgs ir atvērta sirds un nedaudz telpas. Vakariņas ir personisks notikums. Vēlamies, lai tās palīdz veidot cilvēciskus, atbalstošus kontaktus un sniedz draudzības siltumu tiem, kas ir tālumā no dzimtenes. Pieteikties aktivitātei var ikviena Latvijas ģimene. Arī, ja cilvēks ir viens. Vakariņās var aicināt pazīstamu ukraiņu ģimeni, vai arī mēs palīdzam Latvijas un Ukrainas ģimenes savest kopā. Kopā notiks 30 šādas vakariņas,” tā "Patvērums "Drošā māja"" projekta koordinatore Eva Šķendere. Šobrīd notikušas vakariņas Rīgā, Skrundā un Daugmalē. Papildus jautājumu gadījumā var sazināties ar projektu koordinatorēm: Līga (Liepāja) 28452124 vai Eva (Rīga) 25745445.