Aicinām skolēnus iestudēt roku mazgāšanas deju

Aicinām skolēnus iestudēt roku mazgāšanas deju Roku higiēnas ievērošana ir ļoti svarīgs profilaktisks pasākums jebkura vecuma cilvēkam, kas palīdz izvairīties no nevēlamām sekām, piemēram, infekcijas slimībām, zarnu infekcijām utt. PLAKĀTS
Lai atgādinātu par šo tik vienkāršo, bet nereti nepienācīgi novērtēto darbību, 15.oktobrī visā pasaulē tiek atzīmēta Vispasaules roku mazgāšanas diena. Lai vairotu bērnu un jauniešu izpratni par šo tēmu, Bērnu klīniskā universitātes slimnīca kopā ar atbalstītājiem aicinām Latvijas izglītības iestāžu skolēnu rīkot aizraujošu sacensību – iestudēt savu roku mazgāšanas deju, kurā attēlotas galvenās roku mazgāšanas kustības, par pamatu ņemot Bērnu slimnīcas mediķu veidoto roku mazgāšanas dziesmu.
Lai piedalītos konkursā, klasei vai klases daļai/ noteiktai cilvēku grupai ir nepieciešams iepazīties ar muzikālo materiālu (Dziesmas audio versija pieejama šeit http://failiem.lv/u/moqwdas), iegaumēt pareizo, ieteicamo roku mazgāšanas shēmu ar sešiem pamatprincipiem ((http://www.draugiem.lv/bkus/#/bkus/gallery/?pid=329539069) un radīt savu „klipu”, izmantojot jau pieminētās roku mazgāšanas kustības. Nofilmētais materiāls jāievieto interneta vietnē www.youtube.com un video saite jānosūta uz e-pasta adresi info@bkus.lv līdz 15.novembrim. 
 
Organizatori iepazīsies ar iesūtītajiem materiāliem, bet atraktīvākos dejotājus gaida jaukas pārsteiguma balvas no projekta atbalstītājiem, kā arī ekskursija pa Bērnu slimnīcu. 
 
Bērnu slimnīcas mediķi ierakstu studijā jau ir iedziedājuši īpaši šim projektam komponētu dziesmu un šobrīd kolektīvs intensīvi gatavo dziesmas video versiju, kurā būs attēlotas visas pareizās roku mazgāšanas kustības, kā arī deju soļi, kurus laipni palīdz apgūt Valda Škutāna deju skola. Šī deja ir kā paraugs, lai jaunieši saprastu, kādam jāizskatās gala rezultātam, ko ar nepacietību gaidīsim līdz pat 15.novembrim.
 
Tāpat, sadarbībā ar Rīgas domes Labklājības departamenta sabiedrības veselības speciālistiem, sākot ar 15. oktobri tiks organizētas informatīvi izzinošas nodarbības, kuru laikā skolēniem kopā ar speciālistiem būs iespēja risināt dažādus atjautīgus uzdevumus un spēles par roku un ķermeņa higiēnu, kā arī iemācīties pēc kādām ikdienas situācijām un kā pareizi mazgāt rokas. Vēršam Jūsu uzmanību, ka infekcijas slimību izraisošos vīrusus un baktērijas bez mazgāšanas līdzekļiem (izmantojot vienīgi ūdeni) var nomazgāt tikai daļēji, jo mazgāšanas līdzekļi satur virsmas aktīvās vielas, ar kuru palīdzību no rokām tiek nomazgāti netīrumi, kas satur daudz mikrobu un vīrusu, it īpaši zem nagiem, pirkstu starpās un zem juvelierizstrādājumiem.
 
Plašāku informāciju par kampaņu varat uzzināt, sazinoties ar Bērnu slimnīcas Sabiedrisko attiecību dienestu pa tālruni 67064483, bet, lai pieteiktu informatīvi izzinošas nodarbības savā skolā, zvaniet Rīgas domes Labklājības departamenta sabiedrības veselības speciālistiem pa tālruni 67037314
 
Lai mums visiem laba veselība un radošs šis rudens cēliens!
 
Jūsu Bērnu klīniskā universitātes slimnīca