Aizsardzības ministrija izstrādājusi rokasgrāmatu pašvaldībām par rīcību kara gadījumā

Aizsardzības ministrija izstrādājusi rokasgrāmatu pašvaldībām par rīcību kara gadījumā

Otrdien, 11. jūnijā, aizsardzības ministrs Andris Sprūds tikās ar Latvijas Pašvaldību savienības vadību, lai pārrunātu ministrijas izstrādāto rokasgrāmatu pašvaldību sadarbībai ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un rīcību kara gadījumā.

“Plānojot Latvijas valsts aizsardzību un militārās mācības, Aizsardzības nozare nepārtraukti strādā ciešā sadarbībā ar pašvaldībām. Kopā ar informatīvajiem materiāliem iedzīvotājiem ministrija ir izstrādājusi arī rokasgrāmatu pašvaldībām, ar mērķi kopīgi būt gataviem pārvarēt jebkādus izaicinājumus, tostarp militāru uzbrukumu,” pauda A. Sprūds.

Rokasgrāmatā pašvaldībām tiek sniegts ieskats starpinstitūciju sadarbības mehānismos, skaidrojumi par dažādiem tiesiskiem regulējumiem un instrumentiem krīžu pārvarēšanai, informācija par to, ko aizsardzības nozare sagaida no pašvaldībām krīzes gadījumos, kā arī ieteikumi efektīvai lēmumu pieņemšanai negaidītās situācijās.

“Jau pēdējos pāris gadus Latvijas Pašvaldību savienība ir aktīvi rosinājusi visas iesaistītās puses cieši sadarboties un mērķtiecīgi strādāt pie visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas, kas nepieciešama iedzīvotājiem. Visām pusēm skaidri jāzina, kā praktiski rīkoties krīzes un militārā apdraudējuma situācijā, kam vērtīgs pamats noteikti ir ne vien informatīvi materiāli, bet arī praktiskas mācības. Novērtējam, ka Aizsardzības ministrija ir izstrādājusi rokasgrāmatu pašvaldībām, tomēr sadarbība un darbs šajā virzienā ir jāturpina, tāpēc LPS arī turpmāk paudīs viedokli un līdzdarbosies, lai pašvaldības būtu gatavas nodrošināt iedzīvotāju aizsardzību militārā apdraudējuma gadījumā,” uzsver LPS priekšsēdis Gints Kaminskis.

Nākamnedēļ, 19. jūnijā, notiks tiešsaistes vebinārs, kurā aizsardzības nozares pārstāvji ar jauno rokasgrāmatu iepazīstinās pašvaldību vadītājus.

Jau ziņots, ka sestdien, 15. jūnijā, Bauskā, Daugavpilī, Gulbenē, Jūrmalā, Jelgavā, Jēkabpilī, Kuldīgā, Liepājā, Ogrē, Rēzeknē, Rīgā, Valmierā un Ventspilī no plkst. 10 līdz 15 norisināsies informatīvā diena “Bruņojies ar zināšanām”. Pasākumā ikviens iedzīvotājs praktiskās nodarbībās varēs apgūt rīcību krīzes situācijās.

Dodoties uz pasākumu, iedzīvotāji aicināti arī iepazīties ar materiāliem ziņu portāla “Sargs.lv” sadaļā “72 stundas”, kur līdzās bukleta “Kā rīkoties krīzes gadījumā” jaunākajai redakcijai pieejama arī rokasgrāmata “Kā rīkoties kara gadījumā”, kas tapusi, mācoties no Ukrainas pieredzes cīņā pret Krievijas okupācijas armiju: www.sargs.lv/lv/72stundas-

Informatīvo dienu “Bruņojies ar zināšanām organizē Aizsardzības ministrija sadarbībā ar Zemessardzi, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu un pašvaldībām.