Aizsardzības ministrijas vadība reģionālajā vizītē apmeklēs Saldus un Skrundas novadus

Aizsardzības ministrijas vadība reģionālajā vizītē apmeklēs Saldus un Skrundas novadus

Piektdien, 29. janvārī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons dosies reģionālajā vizītē uz Saldus un Skrundas novadiem.

Saldus novadā A.Pabriks un J.Garisons apmeklēs O.Kalpaka muzeju un piemiņas vietu „Airītes”, lai ar tā vadītāju Robertu Sipenieku pārrunātu muzeja turpmākās attīstības plānus.

Savukārt Skrundas novadā Aizsardzības ministrijas vadība apmeklēs Rudbāržu muižu, kur kopā ar Skrundas novada domes priekšsēdētāju Loretu Robežnieci un pašvaldības izpilddirektoru Gunti Putniņu apskatīs Rudbāržu muižas infrastruktūru un pārrunās pulkveža O. Kalpaka profesionālās vidusskolas izveidi.

Tāpat aizsardzības ministrs un Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Skrundas novadā apmeklēs reģionālo poligonu “Mežaine”, kur ar tā attīstību iepazīstinās Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandieris pulkvedis Andris Rieksts. 

Aizsardzības ministrs A. Pabriks, Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs J. Garisons, Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandieris pulkvedis A. Rieksts un Skrundas novada domes priekšsēdētāja L. Robežniece 29. janvārī arī piedalīsies Karoga dienas pasākumā, noliekot ziedus pie O. Kalpakam veltītā piemiņas akmens Skrundas centrā.

Vizītes noslēgumā A. Pabriks un J. Garisons O.Kalpaka muzejā un piemiņas vietā „Airītes” apmeklēs Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona jauno zemessargu svinīgo zvēresta došanas ceremoniju, kas tradicionāli notiek Karoga dienā.

Karoga dienu Skrundā atzīmē katru gadu 29. janvārī, lai pieminētu 1919. gada 29. janvāra notikumus, kad pulkveža O. Kalpaka vadītais bataljons atbrīvoja Skrundu no lieliniekiem un izcīnīja ļoti svarīgu uzvaru, kas noteica Neatkarības kara turpmāko gaitu. Pēc pulkveža O. Kalpaka bataljona izcīnītās uzvaras pār Skrundu lepni plīvoja sarkanbaltsarkanais karogs.

 

Informāciju sagatavoja:

AM Militāri publisko attiecību departamenta

Preses nodaļas vecākā referente

Vita Briže

Tālrunis: 67335045

E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv