Aizvadīts vokālistu konkurss

Aizvadīts vokālistu konkurss

13. aprīlī, Skrundas kultūras namā notika vokālistu konkurss “Skrundas balss”. Šogad tajā piedalījās 42 dziedātāji četrās vecuma grupās.

“Konkursa mērķis ir veicināt bērnu prasmi uzstāties, atklāt talantīgus vokālistus, un dot iespēju radoši izpausties. Konkursa dalībnieki iedalījās četrās vecuma grupās – no 4 līdz 6 gadu vecumam, no 7 līdz 10 gadiem, no 11 līdz 15 gadiem, un vecuma grupa – 16+. Šī gada konkursa jaunākajam dziedātājam bija četri gadi, bet vecākajam – 39 gadi. Konkursā mazo vokālistu sniegumu vērtēja arī žūrija,” tā Skrundas kultūras nama direktore Dita Ņuņēvica.

“Vokālistu konkurss noritēja ļoti patīkamā atmosfērā. Bērni un jaunieši atbalstīja viens otru satraukuma brīžos, vecāki uzmundrināja jaunos dziedātājus, un pedagogi turēja īkšķus par katru dalībnieku. Prieks, ka konkursā piedalās dažāda vecuma dziedātāji, kas dod motivāciju piedalīties tiem, kam šķiet, ka ir jau par vēlu īstenot sapņus. Vērtēt dalībniekus nebija viegli. Katrs ir ieguldījis lielu darbu un laiku, lai priekšnesums būtu atstrādāts līdz vissīkākajām detaļām. Šādiem konkursiem ir jānotiek, jo tie dod milzīgu pieredzi un vēlmi neapstāties pie līdžinējiem sasniegumiem,” tā žūrijas locekle Sintija Kampara.

Konkurss rīkots desmito gadu. Tajā piedalījās dziedātāji no Kuldīgas un citiem novadiem. Sākumā konkursa nosaukums bija “Skrundas cālēns”. Tajā piedalījās pirmsskolas vecuma bērni. Izrādot interesi par konkursu arī gados vecākiem bērniem, nosaukums tika mainīts uz “Skrundas balss”.