Ar sarunu iedvesmo jauniešus

Ar sarunu iedvesmo jauniešus

19. janvārī Skrundas jauniešu centrā uz sarunu bija aicināts skrundenieks, ugunsdzēsējs-glābējs, mūziķis Jānis Buķelis. Viņš dalījās ar savu pieredzi saistībā ar izvēlēto profesiju, mācībām, hobijiem un centās atbildēt uz jautājumiem.

Jaunatnes lietu speciāliste Marika Rimša-Buša uzsver, ka šāda saruna sniedz iespēju gūt ieskatu profesiju aizkulisēs: “Ja personība ir zināma un bieži redzama sociālajos tīklos, kur tiek sekots viņu ikdienas gaitām līdzi, tad jauniešu interese ir lielāka. Šajā reizē ikvienam bija iespēja uzzināt, kādas ir iespējamās ēnu puses, kādas prasmes ir nepieciešamas konkrētajās profesijās. Ja kāds no jauniešiem vēlēsies kļūt par ugunsdzēsēju-glābēju, mūziķi, kas nepieciešams, lai apgūtu nepieciešamās iemaņas, kur to var izdarīt. Jaunieši varēja iedvesmoties un uzdot jautājumus, jo neformāls klātienes sarunas formāts ir uzrunājošāks par laikrakstu vai attālināti dzirdētu interviju. Šādas sarunas var palīdzēt saprast: vai tiešām vēlos apgūt šo profesiju? Vai ar to vēlos nodarboties visu mūžu? Kā priekšstats par konkrētu profesiju vai cilvēku atbilst realitātei?

Skrundenieks Jānis Buķelis uz sarunu aicināts, lai dalītos pieredzē par to, kā izdarīt izvēles un ticēt tam, ko vēlies sasniegt. Sarunā viņš dalījās pieredzē par pieredzēto šovā “Okartes skatuve”, muzikālajām gaitām grupā “Līvi”, un kā visu izdevies apvienot. Mūziķis akcentēja arī, cik svarīgi ir strādāt šodien, lai laurus var plūkt rīt. Rosināja piedomāt pie savām vēlmēm, jo tās mēdz piepildīties.”

Skrundas jauniešu centra organizētās tikšanās vienmēr ir apmeklētas, jo balstītas uz jauniešu vajadzībām un vēlmēm. Arī nākotnē plānots uzrunāt personības, profesiju pārstāvjus vai biedrības, lai runātu par aktuālām tēmām un rosinātu jauniešus paplašināt savu redzesloku gan privātajā dzīvē, gan nākotnes profesijas virzienā.