Ar vairāk nekā 30 pasākumiem Latvijā atzīmēs Eiropas Jaunatnes nedēļu

Ar vairāk nekā 30 pasākumiem Latvijā atzīmēs Eiropas Jaunatnes nedēļu

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina no 12. līdz 19. aprīlim piedalīties Eiropas Jaunatnes nedēļas svinībās, kurās ar devīzi “Jauniešu redzējums” mudinās jauniešus vecumā no 16 – 30 gadiem būt pilsoniski aktīviem, piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās un izmantot Eiropas Savienības programmu iespējas.

Eiropas Jaunatnes nedēļa ar vērienīgu pasākumu 12. aprīlī tiks atklāta Eiropas Parlamentā Briselē, kurā starp 900 dalībniekiem no visas Eiropas, piedalīsies arī septiņi Latvijas jaunieši. Tur plānota gan atklāšanas plenārsēde, gan vairāk nekā 30 darba grupas, organizāciju tirgus un mākslinieciski priekšnesumi.

Visa aprīļa garumā Latvijas reģionos notiks pasākumi, ko organizē gan JSPA, gan Eiropas jaunatnes informācijas tīkls Eurodesk, gan citas ieinteresētās organizācijas. Šobrīd aktivitāšu kartē reģistrēti jau vairāk nekā 30 pasākumi – debates, pārgājieni, vēlēšanu simulācijas, darbnīcas, lekcijas un viktorīnas.

19.– 20. aprīlī noritēs unikāls pasākums “Hop on the train of Europe”, Tajā 80 jaunieši ar vilcienu dosies no Rīgas uz Valku un Valgu, aizvadot aktivitātes par līdzdalību, vēlēšanām un jaunatnes iespējām gan vilcienā, gan sešās dažādās norises vietās robežpilsētās. Pasākumā piedalīsies arī Igaunijas jaunieši, kas ar vilcienu Valgā ieradīsies no Tartu. Aktivitātes vilcienā un robežpilsētās kopā ar neformālās izglītības mācību vadītājiem ir izplānojusi jauniešu grupa, kurai aprīļa sākumā JSPA organizēja speciālas mācības.

Briselē pie Eiropas Parlamenta no 10. – 24. aprīlim notiks liela brīvdabas izstāde, kurā būs izcelti 35 programmu “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” projekti, kuri atspoguļo veiksmīgus jauniešu līdzdalības piemērus. Izstādē būs apskatāms arī Latvijas jaunatnes organizācijas “Active Rainbow” projekts “Pride Begins”, kura laikā 12 LGBTQIA+ kopienas jaunieši piedalījās brīvprātīgā darba aktivitātēs, popularizējot cilvēktiesību jautājumus un līdzdarbojoties festivāla “Rīgas Praids 2023” organizēšanā. Izstāde ir apskatāma arī tiešsaistē Eiropas Jaunatnes portālā, kur izstādīti arī divi citi Latvijas jauniešu projekti.

Eiropas Jaunatnes tīkla Eurodesk pasākumi Latvijas reģionos:

  • Vidzemē 12. un 13. aprīlī notiks pārgājiens Valmieras novadā, kurā jaunieši no astoņām pilsētām dosies iespēju pārgājienā “Šokolāde Eiropai” (organizē Gulbenes jauniešu centrs “Bāze”);
  • Kurzemē 19. aprīlī jauniešus aicina uz pasākumu “Eiropas ceļš’” Kuldīgas novadā (organizē “Attīstības platforma YOU+”);
  • Latgalē 19. aprīlī notiks “Eiropas Parlamenta vēlēšanu ģenerālmēģinājums”, kas norisināsies Latvijas jauniešu galvaspilsētā 2024 – Līvānos (organizē biedrība “riktīgi NAISS”);
  • Zemgalē visu aprīli skolās Jēkabpils, Ozolnieku, Jelgavas, Kokneses un Bauskas novados notiks pasākumu cikls “Ietekmeļu šļakatas Zemgalē”;
  • Pierīgā no 11. – 19. aprīlim notiks dažādi pasākumi Olainē, Sējā, Jūrmalā un Ķekavā, aicinot uz tādiem pasākumiem kā “Orientēšanās Eiropā”, “Eiropas kosmoss”, “Eiropas saspēle” un “Eiropas rasols” (organizē biedrība “Creative Minds for Culture” ar partneriem);
  • Rīgā, jauniešu centrā “Bambuss” aprīlī notiks pasākumi “Artivism: Shaping Europe’s Future” un “Plaukstošā demorātija”, kā arī pārgājiens Carnikavā “Sea Europe” (organizē Baltijas Reģionālais fonds ar partneriem).sabiedrības intereses un iemācīties uzstādīt prioritātes politisko mērķu sasniegšanai.

Visi pasākumi ar aprakstiem gan Latvijā, gan citās valstīs ir meklējami Eiropas Jaunatnes nedēļas kartē. Dalība visos pasākumos ir bezmaksas.

No 12. aprīļa Eiropas Jaunatnes nedēļas plakāti ar aicinājumu iesaistīties aktivitātēs būs izvietoti arī A/S “Pasažieru vilciens” dīzeļvilcienu vagonos.

Par Eiropas Jaunatnes nedēļu

Eiropas Jaunatnes nedēļa ir Eiropas Komisijas pasākums, kas tiek rīkots reizi divos gados. Šogad tā tiks atzīmēta no 12. līdz 19. aprīlim Latvijā un citviet Eiropā. Tā veltīta aktīvai pilsoniskajai līdzdalībai un tās vadmotīvs ir “Jauniešu redzējums”. Jaunatnes nedēļa norisināsies divus mēnešus pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām, līdz ar to īpaša uzmanība tiks pievērsta demokrātijai un vēlēšanu procesam. Jaunatnes nedēļas ietvaros organizētie pasākumi ir redzami interaktīvajā kartē Eiropas Jaunatnes portālā.