Ārstniecības augi – meža aptieka

Ārstniecības augi – meža aptieka 30. jūnijā plkst. 10.00 Saldus novada Novadnieku pagasta pārvaldes zālē notiks bezmaksas seminārs ”Ārstniecības augi – meža aptieka”, kuru Valsts Lauku tīkla pasākuma ietvaros organizē Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra filiāles Meža konsultāciju pakalpojumu centrs.   Semināra lektores Zeltīte Kaviere, (z/s ”Silkalni” saimniece) un Alda Velvere (MKPC Dienvidkurzemes nod. vad.vietn.) uz semināru aicina līdzi paņemt ārstniecības augu pušķi un iepazīstinās ar Latvijā ievācamiem un audzējamiem ārstniecības augiem, populārāko augu raksturojumu, to ievākšanu, sagatavošanu un glabāšanu. Semināra programma
Laiks Saturs Lektors
10.00–12.00 Mežs kā ekoloģiski tīru ārstniecības augu ieguves vieta. Iepazīšanās ar Latvijā ievācamiem un audzējamiem ārstniecības augiem. Populārāko augu raksturojums, to ievākšana, sagatavošana un glabāšana Zeltīte Kaviere (z/s „Silkalni” saimniece), Alda Velvere (MKPC Dienvidkurzemes nod. vad.vietn.)
12.00–12.10 Kafijas pauze  
12.10–14.10 Praktiskas nodarbības - augu ievākšana, to atpazīšana Zeltīte Kaviere (z/s „Silkalni” saimniece)
14.10–16.10 Ievākto augu atpazīšana, to raksturojums. Drogu, tēju, augu sulu, uzlējumu, sīrupu, izvilkumu, tinktūru gatavošana, uzglabāšana, pielietošana Zeltīte Kaviere (z/s „Silkalni” saimniece)
16.10–16.20 Tējas pauze  
16.20–18.20 Ziedes un eļļas, to pagatavošana. Spilveni. Matrači. Pirtis. Vannas. Augu kompreses. Semināra apkopojums, ierosmes turpmākai darbībai Zeltīte Kaviere (z/s „Silkalni” saimniece), Alda Velvere (MKPC Dienvidkurzemes nod. vad.vietn.)

Informācijas avots: http://www.laukutikls.lv