„Atklāj Latviju no jauna” aicina apceļot Latviju un Skrundu

„Atklāj Latviju no jauna” aicina apceļot Latviju un Skrundu Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA) uzsāk vietējā tūrisma veicināšanas kampaņu „Atklāj Latviju no jauna” un aicina iedzīvotājus par godu valsts svētku mēnesim aktīvi apceļot Latviju, kopīgiem spēkiem sakrājot un uzdāvinot Latvijai miljons apceļotos kilometrus. Katrs iedzīvotājs kilometrus var pievienot speciālā aplikācijā draugiem.lv- www.draugiem.lv/atklajlatviju. Aicina paskatīties uz Latviju ar citām acīm
Kā liecina TAVA informācija, šobrīd iedzīvotāji vairāk izvēlas apceļot Latviju aktīvajā vasaras tūrisma sezonā. „Atklāj Latviju no jauna” mērķis ir mainīt iedzīvotāju priekšstatus par ceļošanas paradumiem un parādīt ceļošanas iespējas gada garumā - arī vēlā rudenī, ziemā un agrā pavasarī.
Daniels Pavļuts, LR Ekonomikas ministrs: “Plānojot ceļojumus vai brīvdienas, nereti aizmirstam, ka nav jābrauc uz ārzemēm, lai redzētu skaistas ainavas, piedzīvotu neaizmirstamas emocijas un baudītu lielisku atpūtu. Latvija to visu spēj piedāvāt gan tiem, kuriem patīk ceļot vienatnē, gan tiem, kuri ceļo kopā ar ģimeni vai draugiem. Tuvojoties Latvijas Republikas 94. proklamēšanas gadadienai, aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju un mūsu valsts viesi ne vien atcerēties par sev mīļajām vietām Latvijā, bet tās arī apceļot un atklāt jaunas vietas, kurās vēl ne reizi nav būts. Latvija mainās, attīstās un virzās uz priekšu, tāpēc nelaidīsim garām iespēju to redzēt savām acīm un gūt prieku, ko sniedz Latvijas daba, vietas un cilvēki.”
Armands Slokenbergs, TAVA direktors: „Ar kampaņu aicināsim iedzīvotājus atklāt Latviju no jauna un apjaust, cik patiesībā daudz vietas tepat Latvijā ir neapskatītas un neapceļotas. Turklāt ar video reklāmām mudināsim paskatīties uz Latviju no cita skatupunkta: ar ārvalstnieku acīm, kas atklājuši Latviju, to iemīļojuši un palikuši uz pastāvīgu dzīvi, vai arī iedzīvotāju acīm, kas dzīvojuši ilgu laiku ārpus Latvijas, atgriezušies atpakaļ un uz Latviju raugās ar pavisam citu apbrīnu. Šo cilvēku stāsti sniegs mums iedvesmu un vēlmi arī pašiem atklāt Latviju no jauna, jo kurš gan cits, ja ne paši spējam to novērtēt.”
Sakrāsim Latvijai miljons kilometrus
Lai mudinātu iedzīvotājus vairāk apceļot Latviju, kā sākuma starts kampaņai ir izstrādāts īpašs apceļoto kilometru skaitīklis, kas sociālajā vietnē draugiem.lv aicinās iedzīvotājus aktīvi apceļot Latviju un kopīgiem spēkiem mēneša laikā sakrāt Latvijai miljons kilometrus.

Jānis Palkavnieks, sociālā tīkla „draugiem.lv” pārstāvis: „Sakrātie miljons kilometri būtu simboliska iedzīvotāju dāvana Latvijai tās dzimšanas dienā novembrī. Tāpēc mūsu visu uzdevums brīvdienās kopā ar ģimeni jauki pavadīt laiku un doties iepazīt jaunas vietas Latvijā. Nav svarīgi, cik tās ir zināmas vai populāras. Tā arī var būt ceļošana pa laukiem, pastaiga pilsētā vai gar jūras krastu, garšīgu pusdienu baudīšana kādā jaunatklātā restorāniņā, kādas izstādes apskate. Galvenais, ka mēs mainām savus priekšstatus par ceļošanu, esam aktīvi un izbaudām Latvijas dabas un tūrisma sniegtās priekšrocības, neatkarīgi no gadalaika.”
Iesaistīties kilometru krāšanā ir vienkārši! Tikai www.draugiem.lv/atklajlatviju/miljons jāpievieno nobrauktie kilometri, norādot veikto maršrutu un pievienojot fotogrāfiju.
Ieguvums pašvaldībām un tūrismam
„Atklāj Latviju no jauna” kampaņas laikā iedzīvotāji aicināti apceļot Latvijas novadus un pilsētas, gan arī viesoties galvaspilsētā un novērtēt Rīgas daudzveidīgo piedāvājumu.

Vita Jermoloviča, Rīgas Tūrisma Attīstības Biroja valdes locekle: „Rīga ir iecienīts ārvalstu tūristu galamērķis, bet bieži vien paši Latvijas iedzīvotāji nenovērtē tās bagāto kultūras programmu, izklaides un atpūtas iespējas. Atklājot Latviju no jauna, aicinu atklāt vēl neredzēto galvaspilsētā un izbaudīt Rīgas daudzpusīgo piedāvājumu, kas ikdienas steigā reizēm netiek pamanīts un pienācīgi novērtēts.”

Rudens un ziemas mēneši ir īstais laiks, kad nesteidzīgi apskatīt Latvijas novadu un pilsētu kultūras objektus, apmeklētu muzejus, izstādes un jaunatklātu reģionu vēsturiskā mantojuma vērtību.
Stāsta Nellija Kleinberga, Skrundas novada pašvaldības priekšsēdētāja: „Pilsētu saimnieku uzdevums ir uzturēt un saglabāt to kultūras mantojuma vērtības. Ir liels gandarījums par katru ceļotāju, kas pēc mūsu novada apciemojuma dodas tālāk, guvis jaunus iespaidus un zināšanas. Apceļojot Kurzemes pusi kampaņas „Atklāj Latviju no jauna” laikā, ikviens ir laipni aicināts apskatīt mūsu lepnumu - jaunatklāto Skrundas muižu, kas atrodas pašā Ventas krastā.”
Atklāj Latviju no jauna
Kampaņas „Atklāj Latviju no jauna” 20 video stāstos labās gribas vēstneši dalīsies sajūtās par viņuprāt skaistākajām vietām dažādos Latvijas reģionos – Rīgā, Vidzemē, Zemgalē, Latgalē un Kurzemē. Katrs video stāsts ir par savu reģionu. Tie tiks rādīti četros posmos, saskaņā ar gadalaikiem. Pirmie pieci stāsti būs par ziemas apceļošanu, aicinot cilvēkus iepazīt reģionus šajā sezonā. Kampaņa ilgs līdz 2013. gada rudenim, un tās idejas autors un īstenotājs ir reklāmas aģentūra „The Matter”.
„Atklāj Latviju no jauna” informatīvie atbalstītāji ir Latvijas Televīzija, JCDecaux un Draugiem.lv.
Vairāk uzzināt par kampaņu „Atklāj Latviju no jauna” un sekot līdzi tās aktualitātēm varēs kampaņas mājas lapā www.atklajlatviju.lv un www.draugiem.lv/atklajlatviju. Ikviens, rakstot draugiem.lv, varēs uzrunāt arī vēstnešus un iegūt viņu ieteikumus par apskatāmajām vietām viņu pusē.
Labās gribas vēstneši
Savos stāstos vēstneši dalās sajūtās, kāpēc viņi ir iemīļojuši Latviju. Par „Atklāj Latviju no jauna” pirmo Rīgas labās gribas vēstnesi kļuvis Bernārs Laranjē - francūzis, kas Latvijā dzīvo jau 18 gadu un zina gandrīz visas Pārdaugavas ieliņas. Rīgā viņam pieder franču kafejnīcas. Neatkarīgi no laika apstākļiem vai gadalaika Bernārs starp savām kafejnīcām pārvietojas ar divriteni, dienā nobraucot pat 40 kilometru.
Kurzemes vēstnesis Luijs Fonteins pēc 18 Liepājā pavadītiem gadiem ir pārliecināts, ka šajā pilsētā piedzimis ne vien vējš, bet arī skaisti cilvēki, elpu aizraujoša koka arhitektūra un vairāki vērtīgi, laika nesaudzēti, tāpēc vēl jo rūpīgāk spodrināmi pilsētas dārgumi.

Ieva Sitenkova, otra Kurzemes vēstnese, Kuldīgā un Skrundā dzīvojusi līdz 18 gadu vecumam. Pēc studijām devusies apceļot pasauli un strādāt. Tomēr pēc četriem gadiem vēlējusies atgriezties Latvijā, par spīti labajiem sadzīves apstākļiem Kiprā. Vienu dienu viņa veltīja, lai parādītu labākās bērnības vietas Kuldīgā un Skrundā. Izrādās, nekas no labā nav zudis un šīs vietas vienmēr Ievu pacietīgi gaidījušas atgriežamies mājās.
Siguldiete Agate Lūse nodibinājusi vienu no Latvijas pirmajiem tūrisma informācijas centriem Siguldā. Šķitis, ka Latvijā ir pārāk šauri, vēlējusies plašākas robežas un nolēmusi doties uz ārzemēm, lai iekārtotu savu dzīvi tur. Tomēr pēc vairākiem Grieķijā un Londonā pavadītiem gadiem saprata, ka ļoti ilgojas pēc Latvijas un ģimenes. Tagad viņa ir kulinārās mācību un atpūtas telpas "Viesistaba Kazarmās" līdzīpašniece, tikko atklājusi arī otro „Viesistabu Vintage” Blaumaņa ielā un tajās strādā kopā ar Latvijas izcilākajiem pavāriem, kafijas un vīnu pazinējiem, kā arī vada kāzu rīkošanas aģentūru.
Vidzemes vēstnesis Havjērs Fernandess Latvijā dzīvo septiņus gadus un izveidojis spāņu kultūras centru. "Dievs man nevēlēja piedzimt Piebalgā, bet ļāva iemīlēt piebaldzēnieti, un tā es šeit nokļuvu." Mūsu vēstnieks ne tikai runā tekošā latviešu valodā, bet labi pārvalda arī šīs puses dialektu.
Jūrmalas puses vēstnesi Lindu Džonsoni daudzi rīdzinieki zina kā Rīgas TOP pusdienu vietas "Stock Pot" īpašnieci, kas apkalpo cilvēkus, kamēr viņas vīrs Ričards rosās pa virtuvi. "Stock Pot" maina ēdienkarti katru dienu un nedēļu, tā iepazīstinot un pieradinot konservatīvos latviešus pie arvien jauniem ēdieniem. Taču tikai daži zina, ka Linda pēdējos 15 gadus pavadīja ārpus Latvijas, strādājot kazino Čehijā, Dānijā, Kiprā, Anglijā, Spānijā, Melnkalnē, līdz beidzot pirms diviem gadiem kopā ar vīru nolēmuši atgriezties Latvijā.
Zemgales vēstnese Daina Rutka ir dzimusi un augusi Dobelē, tad devusies studēt uz Ventspili un tālāk uz Vāciju, kur arī strādājusi savā specialitātē, tomēr izlēmusi savu dzīvi saistīt ar dzimto pusi un atgriezties Dobelē. Studējot Ventspilī Daina sapratusi, ka neskatoties uz Latvijas mazo teritoriju, cilvēki visu mūžu saglabā rakstura un uzvedības īpašības, kas zīmīgas reģionam, no kura viņi nāk.
Latgales vēstnese Inga Pizāne ir žurnāliste un dzejniece, kas sapņo par savu dzejas grāmatu, publicējusi savus darbus vairākos Latvijas kultūras izdevumos, iezīmējot sevi kā jaunās dzejnieku paaudzes pārstāvi. Pēc mācībām ārzemēs Inga ir atgriezusies Latvijā un patlaban strādā Rīgā, vismaz reizi mēnesī, bet vasarā pat biežāk brauc uz dzimto Krāslavu, kur dzimusi, augusi un mācījusies. Inga labprāt pārceltos uz dzīvi atpakaļ Krāslavā un pašlaik cenšas organizēt savu dzīvi tā, lai tas tuvākajā nākotnē būtu iespējams.
Otrs Latgales vēstnesis Vasīlijs Lukaščuks dzimis Ukrainā, taču dienesta laikā norīkots uz Daugavpili, kur iepazinās ar savu tagadējo sievu. Daugavpilī ir izveidojis un vada ukraiņu biedrību, kas rūpējas par ukraiņu piemiņas vietu atjaunošanu, kā arī gatavojas veidot ukraiņu centru Daugavpils pievārtē. Vasīlijs uzsver, ka ukraiņiem un latviešiem ir līdzīga vēsture, tāpēc vēl jo vairāk ciena Latviju.
Vairāk lasiet www.draugiem.lv/atklajlatviju/ un kampaņas mājas lapā www.atklajlatviju.lv.
Informāciju sagatavoja:
Inese Ozoliņa
Mob.29336923, 67358923
inese@repute.lv