Baznīcu nakts pasākumi Kuldīgas novada dievnamos

Baznīcu nakts pasākumi Kuldīgas novada dievnamos

1. jūnijā, Latvijas dievnamos un draudzēs norisināsies garīgās kultūras notikums “Baznīcu nakts 2024”, kura laikā ikviens aicināts atklāt Latvijas baznīcu gadsimtiem glabāto kultūras mantojumu un garīgās vērtības, kā arī iesaistīties dažādās aktivitātēs. Šajā pašā dienā notiks arī “Atvērto baznīcu diena”, kuras laikā draudzes atvērs savus dievnamus viesiem jau plkst. 10.00 rītā. Apmeklētāji gaidīti arī Kuldīgas novada dievnamos.

Baznīcu nakts un Atvērto baznīcu dienas tēma šogad būs veltīta bērniem. Pasākuma norises laiks sakrīt ar Starptautisko bērnu tiesību aizsardzības dienu, ko atzīmē 1. jūnijā. Pasākumam par piemērotu šogad izvēlēti vārdi “Laidiet bērniņus un neliedziet tiem pie Manis nākt, jo tādiem pieder Debesu valstība.” Mateja 19:14

Baznīcu nakts 2024 visā Latvijā notiks no pulksten 18.00 līdz 24.00. Baznīcas aicinātas zvanīt baznīcu zvanus atbilstoši senajai stundu lūgšanu tradīcijai – pulksten 12.00, 18.00 un 22.00, kas atbilst pusdienas, vakara un nakts lūgšanas laikam, Tradicionāli plkst. 21.00 notiks vienošanās kopīgai Tēvreizes lūgšanai.

Apmeklētājus gaidīs Kuldīgas novada dievnamos:

KULDĪGAS SV. KATRĪNAS EVAŅĢĒLISKI LUTERISKĀ DRAUDZE

Baznīca apmeklētājiem būs atvērta no plkst. 15:00 līdz 22:00.

Vairāk informācijas:

https://www.facebook.com/KuldigasSv.Katrinasdraudze

https://www.kuldigas.lelb.lv/
Baznīcas iela 31, Kuldīga.

ĪVANDES EV. LUT. BAZNĪCA

Notikuma ietvaros baznīca būs atvērta no plkst. 18.00 līdz 24.00. Baznīcas zvanu zvanīšana plkst. 12.00, 18.00 un 22.00. Kopīga Tēvreizes lūgšana plkst. 21.00.

Vairāk informācijas:

https://www.facebook.com/ivandesdraudze

Īvandes baznīca, Baznīcas iela, Īvande, Īvandes pagasts, Kuldīgas novads.

KULDĪGAS PRĀVESTA IECIRKŅA USMAS BAZNĪCA

Notikuma ietvaros baznīca būs atvērta no plkst. 10.00 līdz 24.00. Baznīcas zvanu zvanīšana plkst. 12.00, 18.00 un 22.00. Kopīga Tēvreizes lūgšana plkst. 21.00. Stāstījums par baznīcas vēsturi, gregoriāņu dziedājumi, lūgšanas un atziņas par dzīves vērtībām, vakarā – gaismas instalācijas pār dievnamu.

Vairāk informācijas:

http://www.usmasbaznica.lv/
Usmas baznīca, Renda, Kuldīgas novads.

VĀRMES SV. MIĶEĻA EV. LUT. BAZNĪCA

Notikuma ietvaros baznīca būs atvērta no plkst. 10.00 līdz 24.00. Baznīcas zvanu zvanīšana plkst. 12.00, 18.00 un 22.00. Kopīga Tēvreizes lūgšana plkst. 21.00.

18.00 Atklāšana. Zvanu zvanīšana

18.05 Mācītāja V. Pirro uzruna

18.30 Vārmes pamatskolas bērnu muzikālie priekšnesumi

19.00 Lūgšanas un muzikāli priekšnesumi Inese Krūmiņa (balss) un Zigurds Turss (klavieres).

20.00 Saruna pie tējas tases ar V. Pirro

21.00 Kopīga lūgšana “Mūsu Tēvs”

21.30  Lūgšanas un muzikāli priekšnesumi Inese Krūmiņa (balss) un Zigurds Turss (klavieres).

Vairāk informācijas:

https://www.facebook.com/profile.php?id=61559031684921

Vārmes Svētā Miķeļa baznīca, Vārmes pagasts, Kuldīgas novads.

Baznīcu nakts ir kristīgs kultūras notikums, un šogad Latvijā tas notiks jau desmito reizi. Notikums ir ekumenisks, un tradicionāli norisinās no pulksten 18.00 līdz 24.00. Tajā kopīgi piedalās dažādu Latvijas kristīgo konfesiju draudzes. Baznīcu nakts ir satikšanās ar skaistumu baznīcas kultūras, mākslas un garīgo vērtību mantojumā, tā ielūdz ikvienu cilvēku sastapties ar Dieva skaistumu Latvijas baznīcās, cilvēkos un katram savā dvēselē. “Baznīcu nakts” Latvijā notiek kopš 2014. gada. Baznīcu nakts ideja līdz Latvijai atceļoja no Austrijas, kur pirms nedaudz vairāk nekā 10 gadiem notika pirmais šāds Kristīgās baznīcas konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumēnisks notikums. Drīz pēc tam pasākums notika arī Čehijā un Slovākijā.  Kopš 2012. gada Baznīcu nakts notiek arī Tartu, Igaunijā. Pasākuma ieceri atbalsta Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji. Latvijā Baznīcu nakti organizē starpkonfesionāla domubiedru grupa – nodibinājums “Baznīcu Nakts fonds”. Vairāk : https://baznicunakts.lv/

Atvērto baznīcu diena ir iniciatīva, kas pievienojās Baznīcu naktij 2021. gadā. Ap Latvijas simtgades laiku tapa skaidrs, ka Baznīcu nakts ir jāpapildina ar notikumu, kas dāvātu vairāk laika iepazīt Latvijas sakrālo mantojumu. Valstiski patriotiski raugoties, ir vajadzīga diena vismaz reizi gadā, kad vairums dievnamu ir atvērti. Tā būtu iespēja Latvijas ļaudīm un mūsu valsts viesiem apceļot Latvijas novadu dievnamus un iepazīt to sakrālā mantojuma skaistumu. Latvijas dievnamu arhitektūra un māksla – dievnama sakrālā telpa visā veselumā – ir vērtība, kurai jādod iespēja uzrunāt cilvēku mūsdienu pasaulē. Atvērto baznīcu diena ir arī pateicības apliecinājums tiem Latvijas ļaudīm, kuri savās draudzēs kalpodami vai ziedodami līdzekļus, ir rūpējušies par dievnamu atjaunošanu, uzturēšanu, saglabāšanu no paaudzes paaudzē.