Donoru diena Skrundā

Donoru diena Skrundā 17.jūlijā no pl.10.00 līdz 13.00 Skrundas kultūras namā, Lielā iela 1A, notiks donoru diena. Asinis ziedot ir aicināti visu grupu asins donori, bet īpaši lūdzam atsaukties B rēzus negatīvās un A rēzus pozitīvās grupas donorus! No šā gada 1. jūlija tiek slēgta Asins sagatavošanas nodaļa Kuldīgas slimnīcā. Turpmāk donori, kuri asinis ziedoja šajā asinis sagatavošanas nodaļā vai tās rīkotajos izbraukumos, asinis varēs ziedot VADC organizētajos izbraukumos.
Valsts asinsdonoru centrs atgādina, ka slimniekiem donoru atsaucība ir nepieciešama visu gadu, arī atvaļinājumu sezonā - vasarā. Bez sabiedrības atbalsta viņi iztikt nevar. Šobrīd asins krājums ir zems, tāpēc tiem, kuri vēl domā kļūt par donoriem, šis ir īstais brīdis saņemties un pievienoties donoru kustībai!

Par donoru var kļūt vecumā no 18 – 65 gadiem. Svaram jābūt virs 50 kg. Asins došana nav vēlama pēc nakts maiņas, saspringta darba, liela emocionāla pārdzīvojuma. Pirms tam jāēd veselīgi un jādzer daudz šķidruma. Asins ziedošanas un iepriekšējā dienā nedrīkst lietot treknus ēdienus un alkoholu. Ja gadījies noņemt piesūkušos ērci, tad asinis ziedot nedrīkst sešus mēnešus.
Daina Krūmiņa
Valsts asinsdonoru centra
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr.: 67408878; 28663415