Godinās komunistiskā genocīda upuru piemiņu

Godinās komunistiskā genocīda upuru piemiņu

Godinot komunistiskā genocīda upuru piemiņu, 14. jūnijā plkst. 11.00 Kuldīgas novada dome un Kuldīgas novada muzejs aicina uz ziedu nolikšanu un atceres brīdi pie piemiņas akmens Pētera ielā. Klātesošos uzrunās Kuldīgas Sv. Trīsvienības draudzes mācītājs Vjačeslavs Bogdanovs, Kuldīgas novada domes pārstāvji un Kuldīgas novada politiski represēto biedrības vadītājs Uldis Jumiķis. Pasākumā ar dzejas lasījumiem piedalīsies Liene Blūma.

Šogad aprit 81 gads kopš viena no traģiskākajiem notikumiem Latvijas vēsturē, kad 1941. gada naktī no 13. uz 14. jūniju aptuveni 16 000 Latvijas iedzīvotāju izsūtīja uz PSRS soda nometnēm un piespiedu nometināšanas vietām, kur daudzi gāja bojā bada, slimību un necilvēcīga piespiedu darba dēļ.

Kuldīgas un apkārtnes iedzīvotājus skāra gan padomju, gan nacistu okupācijas režīmu īstenotās represijas. Padomju režīms jau faktiski uzreiz pēc Latvijas okupācijas 1940. gada jūnijā sāka vērsties pret Latvijas Republikas politisko, militāro, saimniecisko un intelektuālo eliti, kā arī pret visiem demokrātiskās valsts iekārtas atbalstītājiem. Īstenojot deportāciju, no Kuldīgas pilsētas un apriņķa tika aizvesti 623 cilvēki. Lai gan nav noskaidrots visu izsūtīto liktenis, no zināmajiem lielākā daļa tika nometināta Sibīrijā, Krasnojarskas apgabala dažādos rajonos. Aizvesto vidū bija abu dzimumu un visdažādāko vecumu cilvēki – gan tikai pāris gadus veci bērni kopā ar saviem vecākiem, gan arī vairāk nekā septiņdesmit gadus veci cilvēki.

Piemiņas pasākumi norisināsies arī Skrundā un pagastos:

SKRUNDĀ

14. jūnijā 14.00 Skrundā pie memoriālā vagona – piemiņas brīdis 1941. gada 14. jūnija deportāciju upuriem.

ALSUNGĀ

14. jūnijā Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā 16.00 piemiņas vietā noliksim ziedus un aizdegsim sveces, 16.30 – koncerts Amatu mājas pagalmā.

KURMĀLĒ

14. jūnijā Vārdupē pie piemiņas akmens – Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena. Aizdedzināsim svecītes, noliksim ziedus un atcerēsimies tos, kuri izgāja bargos Sibīrijas ceļus.

LAIDOS

14. jūnijā Laidos pie represēto akmeņa visas dienas garumā noliksim ziedus un aizdegsim sveces, pieminot represētos.

RAŅĶOS

14. jūnijā pie piemiņas akmens – Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena.

RENDĀ

14. jūnijā 18.00 Rendā pie piemiņas akmens komunistiskā genocīdu upuru piemiņas diena. Atcerēsimies Rendas pagasta represētos, noliekot ziedus un aizdedzot svecītes.

RUDBĀRŽOS

14. jūnijā aicinām Rudbāržu pagasta iedzīvotājus nolikt ziedus pie piemiņas akmens komunistiskā genocīda upuru piemiņai.