Iedzīvotājus aicina iesaistīties dižvietu kolekcionēšanā

Līdz ar speciālo dižvietu norāžu uzstādīšanu aizsākts sociālā projekta „Latvijas dižvietu MĀJAS karte” jeb Iemīli Latviju ar MĀJAS dižvietām! www.majaslegendas.lv otrais posms – dižvietu kolekcionēšana, kurā ikviens aicināts apceļot dižvietas dažādos Latvijas novados, ievietot fotogrāfijas sociālajā tīklā draugiem.lv un par to saņemt dāvanas. Izveidota dižvietu MĀJAS karte - ceļvedis
Sociālā projekta ietvaros izveidots Latvijas dižvietu MĀJAS karte jeb ceļvedis, kurā attēlotas gan 12 dižvietu atrašanās vietas, gan leģendas par to. Dižvietu MĀJAS kartes bez maksas pieejamas projekta atbalstītāja mazumtirdzniecības tīkla „IKI” veikalos visā Latvijā. Bezmaksas ceļveži pieejami arī pašvaldībās.

Lai piedalītos saldējuma MĀJAS akcijā, jānofotografējas pie jebkurām 3 no 12 dižvietām (jābūt redzamai dižvietai vai norādnei „MĀJAS dižvieta”), bildes jāievieto sociālā portāla draugiem.lv profila galerijā un jāseko Mājas Leģendas draugu lapai www.draugiem.lv/latvijaslegendas. „Dižvietu kolekcionētāji”, kuri sociālā portāla profilā būs ievietojuši galeriju ar 3 dižvietu bildēm, saņems ģimenes iepakojumus saldējuma MĀJAS.

Vairāk par akciju lasiet www.majaslegendas.lv

Dižvietu patroni aicina apceļot un iepazīt Latvijas dabas un kultūrvēsturiskos objektus
Apceļojot Latvijas dižvietas, projekta patroni - stila eksperte Gundega Skudriņa, aktrises Vita Balčunaite un Indra Burkovska, spēka vīrs Raimonds Bergmanis, aktieri Rihards Lepers un Jakovs Rafalsons, mūziķi Nikolajs Puzikovs un Kārlis Būmeistars, kā arī citi sabiedrībā zināmi cilvēki - aicina fotografēt skaistākās vietas un pastāstīt par tām arī citiem.

Gundega Skudriņa, MĀJAS dižvietu patronese, stila eksperte aicina apceļot katram savu dižvietu un norāda uz īpašo auru, kas sajūtama katrā no brīnumainajām vietām: "Šobrīd dzīvoju burvīgā vietā pie Zvārtas ieža, līdz ar to priecēju dvēseli ar skaistākajiem dabas skatiem un uzlādēju savas enerģijas baterijas ar īpašo gaisu, kurā sapukst dabas varenība un senatnes vēsture. Tas ir ļoti, ļoti daudz, tāpēc izjūtu milzīgu cieņu, prieku un sajūsmu par Latvijas dižvietām un ļaudīm, kuri šos dārgumus kopj un lolo! Tādēļ noteikti aicinu izmantot iespēju un apceļot Latvijas īpašākās dižvietas!"

Iedzīvotāju balsojumā labākās dižvietas tika noteiktas četrās kategorijās ZEME, MĀJA, ŪDENS un MEŽS. Kategorijā ZEME kā labākās trīs tika atzītas Ložmetējkalns, Skaņais kalns un Nīcgales Lielais akmens. Kategorijā MĀJA – Dinaburgas cietoksnis, Ikšķiles Sv. Meinarda baznīca un Āraišu ezerpils. Kategorijā ŪDENS – Ventas rumba, Daugavas loki un Pazemes ezeri Straupē. Kategorijā MEŽS –Tērvetes dabas parks un Kaives senču ozols.
Par sociālo projektu Iemīli Latviju ar MĀJAS dižvietām!
Projekta „Latvijas Dižvietu MĀJAS karte” jeb Iemīli Latviju ar MĀJAS dižvietām! mērķis ir aicināt iedzīvotājus interesantā veidā iepazīt Latviju, tādējādi veicinot patriotismu pret valsti un tās vērtībām, kā arī sekmējot tās apceļošanu. Tas ir tupinājums pērn veiksmīgi uzsāktajam projektam „Latvijas leģendu karte”, kurā iedzīvotāji no dažādiem novadiem izveidoja interaktīvu Latvijas karti ar vairāk nekā 500 stāstiem par leģendu un teiksmu apvītām vietām Latvijā, ko ir vērts aplūkot.

„Latvijas Dižvietu MĀJAS karte” top pateicoties krējuma saldējumiem „MĀJAS” ar dzērveņu - rupjmaizes kārtojuma, ābolkūkas – kanēļa, konfektes „Gotiņa”, halvas, plombīra un karameļu - riekstu garšām, kuru receptūrā ņemtas vērā latviešu iecienītās garšas un tradīcijas.
Projekta atbalstītājs ir mazumtirdzniecības veikalu tīkls „IKI”, www.iki.lv. Informatīvi sociālo projektu „Latvijas Dižvietu MĀJAS karte” atbalsta tūrisma ziņu portāls www.travelnews.lv un Latvijas tūrisma portāls www.visitlatvia.lv.
Informāciju sniedza:
Normunds Labrencis,
Projekta "Latvijas Dižvietu MĀJAS karte" idejas autors un iniciators

Papildu informācija:
T. 27718597; 67350504.