Izglītojošs un muzikāli literārs bezmaksas pasākums "Dzīve BEZ sāpēm"

Izglītojošs un muzikāli literārs bezmaksas pasākums

Jaundibinātā "Latvijas Galvassāpju pacientu biedrība" oktobrī uzsāk realizēt pirmo vērienīgo aktivitāti - izglītojošo un muzikāli literāro bezmaksas pasākumu "Dzīve BEZ sāpēm", kas sadarbībā ar vietējām bibliotēkām noritēs vienpadsmit Latvijas pilsētās. Bezmaksas pasākumā tiek laipni gaidīti visi interesenti, it sevišķi tie, kuri regulāri cieš no galvassāpēm. 

No visām sāpēm galvassāpes ir visizplatītākā ikdienas problēma, ar kuru saskaras cilvēki visā pasaulē. Galvassāpes rada būtiskas izmaiņas cilvēka dzīves kvalitātē, ierobežojot dzīves ierasto ritējumu, ievērojami samazinot darbaspējas un nelabvēlīgi ietekmējot brīvā laika pavadīšanas iespējas. Sevišķi smagu slogu rada migrēnas sāpes. “Pasaules Veselības Organizācijas ikgadējais pētījums par Globālo slimības izraisīto slogu atklāj, ka migrēna pasaulē ir trešais slimības nespēju izraisošais iemesls darbaspējīgo cilvēku vidū. Pasaulē katrs septītais cilvēks cieš no migrēnas,” pauž galvassāpju speciāliste dr. Linda Zvaune. 

Neiroloģe, neirosonoloģe dr. Līga Mekša un neiroloģe, algoloģe dr. Linda Zvaune ir vienisprātis, ka pacientu izglītošana var pozitīvi ietekmēt galvassāpju ārstēšanas procesu, tādēļ bezmaksas pasākumā “Dzīve BEZ sāpēm” interesentiem būs iespēja klausīties abu zinošo galvassāpju speciālistu izglītojošā lekcijā par migrēnu un cita veida galvassāpēm. “Man kā sāpju ārstam ir svarīga pacientu un sabiedrības izglītošana, tāpēc ir patiess prieks par izveidoto “Latvijas Galvassāpju pacientu biedrību”, kopīgiem spēkiem mēs paveiksim daudzus nozīmīgus darbus galvassāpju pacientu labā,” stāsta dr. Linda Zvaune. Lekcija izgaismos vairākus ļoti aktuālus jautājumus: kā atpazīt un iepazīt savas galvassāpes, kādas palīdzības iespējas galvassāpju pacients var saņemt Latvijā, kā arī, - kādas migrēnas ārstēšanas metodes, atsaucoties uz jaunākajiem pētījumiem, pieejamas ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē.

Dr. Līga Mekša atklāj: “Galvassāpju nozarē vislielākā nozīme ir tieši informācijai un sevis izglītošanai. Zināšanas par savu galvassāpju veidu, iespējamiem sāpju mazinošiem faktoriem un dzīvesveida rekomendācijām ir būtiskākie faktori galvassāpju atvieglošanai. Esmu pateicīga par iespēju piedalīties “Latvijas Galvassāpju pacientu biedrības” organizētajā projektā, jo tā ir iespēja man palīdzēt cilvēkiem labāk izprast savas vai savu tuvinieku galvassāpes.”

Pasākuma ietvaros ar savu privāto stāstu par dzīvi ar migrēnu un to, kā ir izdevies samazināt migrēnas lēkmju skaitu un intensitāti, dalīsies mūziķe un žurnāliste Dagnija Millere-Balandīna. Ņemot vērā, ka Dagnija ir arī grāmatas „Migrēna. Izlaušanās” latviskā izdevuma idejas autore, vienlaikus auditorija tiks iepazīstināta ar Maijas Sepas romānu, kas ir stāsts par kādu trīsdesmitgadnieci, kura jau kopš bērnības cieš no hroniskas migrēnas.

Apmeklētāji pasākuma laikā varēs baudīt muzikāli akustisku priekšnesumu no Milleru-Balandīnu ģimenes, tāpat tiek solīts jauks pārsteigums pasākuma noslēgumā.