Izvēlas Eiropas dienas pasākumus Kuldīgas novadā

Izvēlas Eiropas dienas pasākumus Kuldīgas novadā

Vakar, 3. aprīlī, Kuldīgas novada iedzīvotājiem bija iespēja nodibinājuma Liepāja 2027 izsludinātā projektu konkursa ietvaros prezentēt un izvēlēties idejas, kā atzīmēt Eiropas dienu 9. maijā.

Konkursa mērķis bija veicināt iedzīvotāju līdzdalību, lai ar kultūras notikumu palīdzību vairotu apziņu, ka visi esam savstarpēji saistīti un līdzatbildīgi par notiekošo savā apkaimē, pilsētā, pagastā, novadā, valstī un Eiropā kopumā, tādēļ mums katram ir iespēja rīkoties.

Kuldīga notika pirmā no trīs iedzīvotāju sapulcēm, kur Kuldīgas novada projektu pieteicēji Kuldīgas mākslas namā prezentēja savus projektus un paši iedzīvotāji balsoja par piemērotākajām 9.maija – Eiropas dienas aktivitātēm.

Klātienē savas idejas prezentēja trīs projektu pieteicēji no Kuldīgas novada: biedrība līnijdejotāju klubs “Jautrie zābaciņi” stāstīja par Eiropas dienas svinībām “Ventas krastā vienoti dejā”, Antra Grīnberga prezentēja savu projektu “Eiropas svētki Ventas krastā” un biedrība “MEMA” iepazīstināja ar savu projektu – “Gaismas pietura “Laidi””.

Kopumā iedzīvotāju sapulcē hibrīdformātā (gan klātienē, gan Zoom platformā) Kuldīgas novadā piedalījās aptuveni 150 cilvēki.

Visvairāk balsis saņēma biedrība līnijdejotāju klubs “Jautrie zābaciņi” ar Eiropas dienas svinībām “Ventas krastā vienoti dejā”. Apsveicam uzvarētāju!

Paralēli vairākiem notikumiem, kuri saņems atbalstu izsludinātajā projektu konkursā (viens Kuldīgā, viens Dienvidkurzemes novadā un trīs Liepājā)), 9. maijā paredzētas vēl arī citas Liepāja 2027 organizētas radošas aktivitātes Eiropas dienas atzīmēšanai.

Ceturtdien, 9. maijā, pulksten 18.00 radošās (ne)miera zemes teritorijā (Liepājas apkaimēs, Dienvidkurzemes un Kuldīgas novada pilsētās un pagastos) tiks uzvilktas buras, kas kalpos kā simbols mūsu kopīgi uzsāktajā ceļā uz 2027. gadu – Eiropas kultūras galvaspilsētu. Plašāka informācija sekos.