Jaunais patruļkuģis „Skrunda” uzsāk dežūru

28.jūlijā jaunajam Jūras spēku flotiles (JSF) patruļkuģim P-05 „Skrunda” bija pirmā dežūras diena. Nu kuģis ir gatavs reaģēt ārkārtas situācijās jūrā, kas saistītas ar cilvēku meklēšanu un glābšanu. Par godu šim notikumam uz kuģa viesojās tā krustmāte, Skrundas novada pašvaldības vadītāja Nellija Kleinberga. Ievērojot tradīcijas, viņa kuģa komandai dāvināja savu fotogrāfiju ar novēlējumu, pretim saņemot fotogrāfijā iemūžinātu kuģa komandu. Kuģi apskatīja arī Skrundas novada domes deputāti. Viesiem bija iespēja izjust „Skrundas” ikdienu, izejot jūrā. Komanda nodemonstrēja arī savu gatavību glābt cilvēku, kas atrodas jūrā. Šoreiz gan glābjamā lomā bija manekens.
Pa īstam palīdzība bija jāsniedz jau nākamajā dienā. 29.jūlijā jaunais patruļkuģis "Skrunda" veica savu pirmo uzdevumu, medicīnisku problēmu dēļ evakuējot kuģa "BOV SEA" komandas locekli un nogādājot viņu līdz medicīniskās palīdzības transportam.
"Gan patruļkuģis, gan tā komanda jau pirmajā dežūras dienā apliecinājuši savu gatavību garantēt jūrasbraucēju drošību Latvijas piekrastē un Latvijas teritoriālajos ūdeņos," sacīja "Skrundas" komandieris kapteiņleitnants Nauris Lakševics. "Kuģotājiem svarīgākais ir laicīgi ziņot par palīdzības nepieciešamību jūrā, jo patruļkuģis pastāvīgi būs gatavs reaģēt un sniegt atbalstu." Gan komandieris, gan "Skrundas" komandas locekļi ir gandarīti par pirmo sekmīgi paveikto uzdevumu, kas pierādīja jaunā patruļkuģa spējas operatīvi reaģēt situācijā, kad nepieciešama cilvēku glābšana jūrā.


Šis ir pirmais SWATH (Small Waterplane Area Twin Hull) tipa militārais kuģis ne vien Eiropā, bet arī pasaulē, un pirmais no pieciem jaunajiem patruļkuģiem, kas tiek būvēti Nacionālo bruņoto spēku JSF vajadzībām.

Par krasta apsardzes patruļkuģa bāzes vietu noteikta Rīga. „Skrunda” nepieciešamības gadījumā varēs sniegt palīdzību Rīgas ostā un Rīgas jūras līcī, kā arī citviet JSF meklēšanas un glābšanas atbildības rajonā Baltijas jūrā.

Nākotnē paredzēts kuģi aprīkot ar maināmu ekipējumu – naftas seku likvidācijai, ložmetējiem, lielgabaliem un ūdenslīdēju vajadzībām paredzētu aprīkojumu, tādējādi pilnveidojot un apgūstot jaunas valsts aizsardzībai un starptautiskajai drošībai nepieciešamās spējas. Teksts- Liene Ulbina, AM Militāri publisko attiecību departamenta speciāliste un Ieva Benefelde
Foto- Ieva Benefelde