Jaunieši laiž klajā citādu pavārgrāmatu „Projektu vadības virtuve”

Jaunieši laiž klajā citādu pavārgrāmatu „Projektu vadības virtuve” Klajā nākusi 50 lapas pušu bieza rokasgrāmata „Projektu vadības virtuve”, kurā interesantā un atraktīvā veidā pastāstīts: Kas ir projekts? Kā radīt idejas un strādāt komandā? Kā risināt konfliktus? Kā realizēt projektu no A līdz Z? Rokasgrāmatas mērķis ir iedrošināt projekta realizētājus, it īpaši jauniešus ķerties pie ideju īstenošanas un realizēt projektu no pirmajiem soļiem līdz gala rezultātam. Citāda pavārgrāmata „Projekta vadības virtuve” ir rezultāts biedrības „RED - Radošu Efektu Darbnīca” rīkotajam apmācību ciklam „from boRED to inspiRED”, kur sešu mēnešu laikā jaunieši apguva zināšanas par projekta izstrādi un realizāciju, lietvedību, grāmatvedību, video un foto izmantošanu publicitātei, komandas darbu un vadību. Apmācību laikā dalībnieki paši īstenoja divus Rīgas Domes atbalstītus projektus, vairākas radošās darbnīcas festivālos un Rīgas Jauniešu centrā „Kaņieris”, kā arī izveidoja filmiņas par komandas darbu, projekta īstenošanu.
Latvijas jaunieši vēlas darboties un realizēt savas idejas, taču viņiem pietrūkst prasmju un zināšanu, zinošu speciālistu atbalsta ilgtermiņā, kā arī ārēja motivējoša spēka šo ideju realizēšanā. Rokasgrāmatā apkopotā teorija par projektu vadību un metodes būs palīgs jaunatnes darbiniekiem un atbalsta personām, lai vienkāršā un saprotamā veidā palīdzētu stāstīt par ideju ģenerēšanu, motivāciju, komandu un citiem svarīgiem projektu realizēšanas aspektiem.
Projektu rakstīšanas un vadīšanas rokasgrāmatā tāpat kā ēdienu pavārgrāmatā ir apkopotas dažādas receptes un metodes projektu vadībai, sniegti pieredzējušu jaunatnes projektu vadītāju jeb šefpavāru ieteikumi un slepenās sastāvdaļas veiksmīgai projektu norisei, kā arī grāmatas tapšanā līdzdarbojušies projekta „from boRED to inspiRED” dalībnieki, kas pusgada laikā gūtās zināšanas nu jau pielietojuši praksē un guvuši pirmo pieredzi, sasniegumus un punus.
„Pus gadu ilgušais apmācību un semināru cikls bija bagāts ar radošām idejām, risinājumiem un padomiem. Jauniešiem interesēja kā realizēt to, ko esi iecerējis, tāpēc nevarēja laist garām izdevību un radīt vizuāli un saturiski garšīgu materiālu, kas būtu palīgs nepieredzējušiem projektu realizētājiem, kur pasmelties padomus un iedrošinājumu nebaidīties realizēt trakas idejas,” komentē Santa Krastiņa „from boRED to inspiRED” projekta vadītāja.

Citādas pavārgrāmatas „Projekta vadības virtuve” drukātā versijā pieejama Rīgas Jauniešu centrā „Kaņieris” Kaņiera ielā 15, Rīgā un tās elektroniskā versija atrodama biedrības „RED – Radošu Efektu Darbnīca” mājas lapā www.redngo.lv/fbti.

Projekts „from boRED to inspiRED” tiek rīkots ar Eiropas Savienības struktūrfondu 3. mērķa „Eiropas teritoriālā sadarbība” Centrālā Baltijas jūras reģiona INTERREG IVA pārrobežu sadarbības programmas 2007. - 2013. gadam Projekta „Youth Space” atbalstu.
Papildu informācija medijiem
RED komunikāciju daļas vadītāja
Sanita Lāce
29986453
apmacibas@redngo.lv