Jaunieši viesojās Durbes novada lauku saimniecībās

Jaunieši viesojās Durbes novada lauku saimniecībās Pateicoties Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra atbalstam, Skrundas jauniešiem bija iespēja doties uz Durbes novada lauku saimniecībām, lai iepazītu dzīvi laukos, kā arī paplašinātu redzesloku par saimniekošanas iespējām lauku vidē. 17.jūnija rītā jaunieši pulcējās Skrundas jauniešu centrā, kur lauku attīstības speciāliste Anita Miķelsone stāstīja jauniešiem par lauksaimniecības nozares attīstību. Kad tika gūts jaunu zināšanu papildinājums, visi kāpām autobusā un devāmies uz Durbes novadu. Pirmā saimniecība, kurā viesojāmies, bija Z/S „Pīlādži”, kur galvenās saimniekošanas nozares ir dārzkopība, stādu audzēšana, graudkopība. Saimniecības kopējā zemes platība ir ap 2000 ha. Jauniešiem bija iespēja ielūkoties milzīgajās siltumnīcās, kur krāšņi jo krāšņi ziedēja visdažādākie sezonālie ziedi. Jauniešos interesi izraisīja fakts, ka saimniecībā saimnieko trīs brāļi, kuri sadalījuši darbības jomas, ņemot vērā savas prasmes un talantus- viens atbild par finansēm un projektu sagatavošanu un īstenošanu, otrs par graudkopību, bet trešais par puķkopību.
Tālāk devāmies uz augļu un dārzeņu pārstrādes cehu SIA „Ābolītis”. Pēc ražotnes iepazīšanas bija sulu degustācija.
Nobeigumā viesojāmies Z/S „Atvases”, kas nodarbojas ar gaļas liellopu un zirgu audzēšanu. Saimniecībā sastopamas arī šķirnes aitas. Jauniešos lielu sajūsmu radīja izjāde ar zirgiem, kā arī iespēja pabarot un izķemmēt poniju, kurš ļāvās visām jauniešu mīļuma izpausmēm.
Bildes no pasākuma iespējams aplūkot šeit: http://failiem.lv/u/lczcgjd

Tā nu vēl viena vasaras diena aizvadīta! Bet jaunieši turpina aktīvi darboties. Jau 20.jūnijā tiekamies, lai apgūtu galvas rotu tapšanas mākslu- gatavosimies Līgo svētkiem, lai svētkus varētu aizvadīt, krāšņi izrotājušies.
Uz tikšanos! Ikviens ir gaidīts!
Teksts un foto- Baiba Eversone, Skrundas novada pašvaldības jaunatnes lietu speciāliste