Jauniešus aicina pieteikties Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvai

Jauniešus aicina pieteikties Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvai Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balva tiek piešķirta jauniešu veidotiem projektiem, un tās mērķis ir veicināt Eiropas apziņas veidošanos jauniešu vidū un viņu līdzdalību Eiropas integrācijas projektos.  Balvu piešķir jauniešu projektiem, kas sekmē saprašanos, veicina kopīgas eiropeiskās identitātes izjūtas veidošanos un sniedz praktiskus piemērus par eiropiešu kā vienas kopienas locekļu dzīvi. Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvu kopīgi un ik gadu piešķir Eiropas Parlaments un Āhenes pilsētas Starptautiskās Kārļa Lielā balvas fonds. Pirms gada pirmā vieta tika piešķirta Luksemburgas studentu projektam @RealTime WW1, kura mērķis ir tviterī atainot dzīvi Pirmā pasaules kara laikā. Trīs labākie projekti saņem ne tikai atzinību, bet arī naudas balvu: balva par labāko projektu ir EUR 5000, par otro vietu – EUR 3000 un par trešo vietu – EUR 2000. Trim fināla laureātiem daļa no balvas būs arī uzaicinājums viesoties Eiropas Parlamentā (Briselē vai Strasbūrā). Turklāt izraudzītos visu  28 valstu projektu pārstāvjus uzaicinās piedalīties četru dienu ceļojumā uz Āheni, Vācijā.
Balvas par trim labākajiem projektiem pasniegs Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs un Āhenes pilsētas Starptautiskās Kārļa Lielā balvas fonda pārstāvis.
Pieteikšanās konkursam šeit.
Vairāk par Kārļa Lielā balvu iespējams lasīt šeit.
Papildu jautājumu gadījumā visi interesenti aicināti sazināties ar Eiropas Parlamenta Informācijas biroju Latvijā pa telefonu 6708 54 60 vai, rakstot uz e-pastu epriga@europarl.europa.eu. Informācijas avots: http://www.charlemagneyouthprize.eu/lv/form.html