Jauniešus aicina uz bezmaksas apmācībām

Jauniešus aicina uz bezmaksas apmācībām

Kuldīgas jauniešu biedrība Kaktuss veiksmīgi uzsākuso PuMPuRS projekta “Uzrāviens Kuldīga” īstenošanu Kuldīga novadā. Uzrāviens ir bezmaksas neformālās jauniešu apmācības ar mērķi pilnveidot jauniešu kompetences personīgo mērķu apzināšanā, sasniegšanā un pašmotivācijas īstenošanā, veidojot vēlmi turpināt mācības izglītības iestādēs. Apmācības paredzētas jauniešiem vecumā no 13 – 19 gadiem, kuri dzīvo vai mācās Kuldīgas novadā.

Uzrāviena programma sastāv no četru dienu apmācībām – no 22. līdz 25. augustam, tās norisināsies Laidos, Laidu pamatskolas telpās. Tur 20 jauniešiem no Kuldīgas novada četrās dienās dosim neaizmirstamu piedzīvojumu un iedvesmu, uzzināsim daudz ko jaunu par kritisko un kreatīvo domāšanu, fake-news atpazīšanu un izaicinājumiem, ar ko saskaras sabiedriskie mediji. Apmācībās viss ir bez maksas – nodrošinām apmācību vietu, naktsmājas un trīs ēdienreizes dienā.


Apmācību programma ir balstīta uz neformālās izglītības principiem – aizmirsti par garlaicīgām lekcijām, mēs iesim un visu darīsim paši – mācīsimies darot. Strādāsim komandā un analizēsim mūsu kopdarbu. Četrās dienās iepazīsim viens otru ar dažādām ledus laušanas un komandas saliedēšanas aktivitātēm, aizraujošu un stimulējošu uzdevumu un refleksiju veidā palīdzēsim jauniešiem sagatavoties un identificēt viņu mērķus. Apmācību laikā jauniešiem tiks doti uzdevumi, kas ir tieši saistīti ar sadarbības veidošanu un mērķu nospraušanu gan kopēja, gan personiska mērķa sasniegšanai. Tie iegūs prasmes, kas balstītas uz spēju pārorientēties un būt elastīgiem dažādu grūtību priekšā. Apmācību laikā jaunieši iegūs zināšanas par kritisko un kreatīvo domāšanu, medijpratību, viltus ziņām un to, kā, izmantojot iegūtās zināšanas, tās praktiski pielietot dzīvē.  

Apmācībās jaunieši varēs:

• Celt savu pašpārliecinātību;
• Identificēt un risināt savus problēmjautājumus;
• Iegūt zināšanas un metodes par kritisko un kreatīvo domāšanu;
• Iegūt sadarbības un labu attiecību veidošanas prasmes;
• Domāt radoši un ārpus kastes;
• Četras dienas pavadīt motivējošā un neformālā vidē.

Lai piedalītos šajās apmācībās, esam sagatavojuši elektronisku pieteikšanās anketu, tā pieejama internetā ej.uz/kritiskodomu . Pēc grupas nokomplektēšanās dalībnieki saņems praktisku informāciju par apmācību norises kārtību, līdzņemamo mantu sarakstu, vecāku līgumiem, ko lūgsim parakstīt jauniešu vecākiem. Informēsim par ārsta zīmes nepieciešamību un Covid-19 testa veikšanas kārtību. Apmācību noslēgumā lūgsim aizpildīt arī pašizvērtējuma anketu, ko izmantosim programmas kvalitātes novērtējumam.

Pieteikties apmācībām iespējams līdz 15. augustam vai kamēr grupa (20 dalībnieki) nav nokomplektēta.

Projekts “Uzrāviens Kuldīga” tiek īstenots, pateicoties Izglītības kvalitātes valsts dienesta īstenotajam ESF projektam Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai. Vairāk par projektu: http://www.pumpurs.lv

TOMS GIRVAITIS, Kuldīgas jauniešu biedrības “Kaktuss” projektu vadītājs