Jūlijā notiks Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes pamatapmācības nometne

Jūlijā notiks Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes pamatapmācības nometne

No 2. līdz 22. jūlijam Skrundas novada poligonā “Mežaine” un Kuldīgas novada objektā “Upīškalns”, notiks Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes rīkotā zemessargu pamatapmācības nometne, kurā piedalīsies vairāk nekā 50 zemessargu no Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes, 2. Vidzemes brigādes, kā arī Zemessardzes Kiberaizsardzības vienības.

Šogad Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes dienestā uzņemto zemessargu apmācība notiek, izmantojot nometnes modeli, kur zemessargi militārās pamatiemaņas apgūst nepārtrauktā laika posmā.

Nometnē zemessargi apgūs lauka kaujas iemaņas, kaujas šaušanas pamatprincipus, topogrāfiju, pirmo palīdzību, ierindas apmācību, kā arī gūs ieskatu psiholoģijā. Zemessargiem būs iespēja uzlabot fizisko sagatavotību un apgūt militārās pamatiemaņas. Nometnes laikā notiks arī Sakaru speciālistu apmācība. Apmācības procesu nodrošinās instruktori no Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes vienībām.

14. jūlijā poligonā “Mežaine” notiks pamatapmācības nometnes viesu un mediju diena, kur būs iespēja iepazīties ar pamatapmācības nometnes norisi, apskatīt nometnes teritoriju un tikties ar zemessargiem.

Ar šo nometni Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde atzīmē 26. gadadienu kopš ar Latvijas Republikas Zemessardzes Priekšnieka 1992. gada 30. jūnija pavēli nr. 14 “Par Zemessardzes novadu vienību izveidošanu” tika izveidotas Zemessardzes brigādes.

Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes teritorijā atrodas pieci bataljoni – Zemessardzes 44. kājnieku bataljons Liepājā, Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljons Kuldīgā, Zemessardzes 46. kājnieku bataljons Ventspilī, Zemessardzes 51. kājnieku bataljons Dobelē un Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljons Jelgavā.

Zemessardzē uzņem Latvijas Republikas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem, un vēlas dienēt Zemessardzē. Lai iestātos Zemessardzē, jāsazinās ar dzīvesvietai tuvāko Zemessardzes bataljonu un jāsaņem tālākos norādījumus. Informācija par prasībām uzņemšanai Zemessardzē ir atrodama Zemessardzes mājas lapas www.zs.mil.lv sadaļā - Prasības uzņemšanai. Tur atrodama arī Zemessardzes bataljonu kontaktinformācija.

Informāciju sagatavojusi:

Guna Štolcere

Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba

Civilmilitārās sadarbības nodaļas vec. speciāliste

Tālrunis: 26577342; 63403645

E-pasts: guna.stolcere@mil.lv