Kampaņā “Tīrai Latvijai” skolēni un pirmsskolas vecuma bērni aicināti nodot papīra iepakojumu, makulatūru un izlietotās baterijas

Kampaņā “Tīrai Latvijai” skolēni un pirmsskolas vecuma bērni aicināti nodot papīra iepakojumu, makulatūru un izlietotās baterijas

Ražotāju atbildības sistēmas uzņēmums “Zaļā josta” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, atkritumu apsaimniekotāju “CleanR” un citiem partneriem ir uzsākusi kampaņu “Tīrai Latvijai”, kuras laikā skolēni, pirmsskolas vecuma bērni un viņu ģimenes locekļi izglītības iestādēs tiek aicināti vākt papīra iepakojumu, makulatūru un izlietotās baterijas, informē “Zaļās jostas” vides izglītības vadītāja Aija Caune.

“Neskatoties uz to, ka iedzīvotājiem ir pieejami šķiroto atkritumu konteineri, ir izbūvēti publiskie šķirošanas laukumi un punkti, regulāri tiek organizētas dažādas atkritumu vākšanas akcijas, redzam, ka ar to vien nepietiek, jo atkritumu apjoms, kas ik gadu Latvijā rodas, ir tiešām liels. Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka arī izglītības iestādes, skolēni, bērni un viņu ģimenes locekļi ir aktīvi jāiesaista tīrākas Latvijas uzturēšanā, jo tas ir vēl viens efektīvs veids, kā savākt un pārstrādāt vēl vairāk atkritumu, ko paši esam radījuši,” stāsta Caune.

Viņa piebilst, ka kampaņas laikā savāktais papīra iepakojums un makulatūra tiks nodota otrreizējai pārstrādei, tādējādi kļūstot par izejvielu, piemēram, jaunu iepakojumu vai rakstāmpapīra, ekoloģisku mājdzīvnieku pakaišu granulu, siltumizolācijas materiālu ražošanā. Bērni un jauniešu varēs redzēt, kā atkritumi pārtop izmantojamos resursos, jo par katru savākto makulatūras tonnu pretī varēs saņemt pārstrādātu papīru.

Pirmsskolas, vispārējās, profesionālās un interešu izglītības iestādes aicinātas pieteikties kampaņai no šā gada oktobra līdz 2024. gada 15. martam interneta vietnē www.tirailatvijai.lv. Nododamo atkritumu – bateriju un papīra iepakojuma un makulatūras – vākšanu izglītības iestādēs var uzsākt jau šobrīd un vākt līdz pat nākamā gada 15. martam. Kampaņas “Tīrai Latvijai” rezultāti, tai skaitā uzvarētāji, tiks paziņoti 2024. gada maijā.

Kampaņas laikā tiks organizētas arī dažādas izglītojošās aktivitātes par atkritumu šķirošanu, pārstrādi un vides tīrības saglabāšanu.