Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija “Kūka + kafija”

Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija “Kūka + kafija”

Kuldīgā tiek atjaunota garda tradīcija “Kūka + kafija” par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai.

Kuldīgas novada restorāni un kafejnīcas Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas nedēļā, no 4. līdz 6. maijam, aicina iedzīvotājus un viesus pievienoties svētku noskaņām 13 restorānos un kafejnīcās, baudot īpaši gatavotas kūkas kopā ar aromātisku kafiju. Šī unikālā akcija, pazīstama kā “Kūka + kafija”, kas tika aizsākta 2017. gadā un šogad atjaunota pēc ilgāka pārtraukuma, notiks trešo reizi.

Akcijas mērķis ir aicināt ikvienu atzīmēt šo nozīmīgo dienu, baudot gardu kūku un baltu vai melnu kafijas tasīti, simbolizējot baltā galdauta svētkus. Šī ir lieliska iespēja ne tikai palutināt sevi ar gardu svētku mirkli, bet arī kopā ar ģimeni un draugiem atzīmēt Latvijas Neatkarības svētkus un izbaudīt svētku atmosfēru gleznainajā Kuldīgas novadā.

Restorāni un kafejnīcas piedāvās īpaši gatavotas svētku kūkas, kas nav atrodamas ikdienas ēdienkartē un, kuras varēs baudīt tikai šīs trīs dienas par vienu konkrētu cenu – 5 EUR.  Piemēram, tējas namiņš Alsungā piedāvās kūku “Kur latvju meitas zied” –  laima siera kūku ar gardajām zemenēm, kas tik lieliski sader kopā ar Kuldīgā grauzdēto Curonia`s kafiju. Savukārt Ķimeles muižā būs atdzīvināt kūkas recepta, kas izdzīvojusi cauri laikiem un nodota no mutes mutē  – “Senā muižas kūka” – biskvīta torte ar ķiršu ievārījuma pildījumu, tieši laikā Latvijas svētkos kombinācijā ar smaržīgu un stipru kafiju.

“Svētki ir jāsvin! Un esam priecīgi atkal Kuldīgas novadā dot iespēju iedzīvotājiem un viesiem, kaut vai uz nelielu mirkli, svinēt Latvijas Neatkarības dienu kopā ar ģimeni, draugiem, ar svētku noskaņu restorānos un kafejnīcās. Šis ir vienkāršs, bet tai pat laikā īpašs un simbolisks veids, kā atzīmēt Latvijas neatkarību un dalīties ar kopīgu prieku šajā nozīmīgajā dienā. Šī tradīcija tiek organizēta ar mērķi iedvesmot ikvienu svinēt Latvijas valsts dzimšanas dienu ar gabaliņu gardas kūkas, prieku un lepnumu, šeit pat – mūsu brīvajā zemē Latvijā un vietējo uzņēmēju izlolotos restorānos un kafejnīcās”, idejas īstenošanā dalās Jana Bergmane, Kuldīgas novada tūrisma attīstības centra vadītāja.

Akcijā kopā piedalās 13 vietas: Sapņotava, Piena muiža – Berghof, Usmas meķi, Ēdoles pils restorāns “Pilskrogs”, Ķimales muiža, Cafe Riverside, Pī Cafe, Bangert’s, KOPA, Voyage Voyage, Suši bārs “Hercogs”, Staburadze, The Marmalade.

Vairāk par Kuldīgas novada naktsmītnēm, gastronomijas galapunktiem, pastaigu maršrutiem: www.visitkuldiga.com

Facebook: https://www.facebook.com/VisitKuldiga

Instagram: https://www.instagram.com/VisitKuldiga