Kuldīgas novada uzņēmēji tiekas ar pašvaldības vadību

Kuldīgas novada uzņēmēji tiekas ar pašvaldības vadību

Šī gada 25. aprīlī Kuldīgas Adatu fabrikā uzņēmēji no visa Kuldīgas novada pulcējās uz “Uzņēmēju brokastīm”, lai ar pašvaldības vadību pārrunātu novada attīstības ieceres, dalītos pieredzē un iegūtu jaunas idejas par digitālās inovācijas izmantošanu uzņēmējdarbībā.

“Ir vairāku tipu cilvēki – absolūts vairākums ir tādi, kuri priekšroku dod ikdienas rutīnai. Tai pat laikā ir tādi, kuri nemitīgi meklē adrenalīna devu, enerģiju atklāt arvien jaunus ceļus. Tie ir virzītāji, pateicoties kuriem cilvēce attīstās. Un tas ir stāsts par jums – mūsu uzņēmējiem. Man ir patiess prieks, ka mēs arvien biežāk tiekamies – dažādos pasākumos un sarunās aci pret aci. Vēl lielāks prieks ir tas, ka mēs ne tikai sarunājamais, bet arī sadzirdam viens otru. Tas ir pats būtiskākais pašvaldības un uzņēmēju sadarbībā – prast papildināt vienam otru: sarunājoties, meklējot kompromisu un cienot vienam otra vērtības, bet tai pat lakā virzoties uz priekšu. Lai arī no šodienas pasākuma iegūstat jaunus ierosmes un spēju saredzēt jaunus ceļus. Kopā mēs esam spēks!” sveicot uzņēmējus teica Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska.

Kuldīgas novada domes izpilddirektors Rimants Safonovs iepazīstināja klātesošos ar aktualitātēm novadā. Viņš aktualizēja pašvaldības nozīmīgākos investīciju objektus šobrīd, Skrundas pamatskolas atjaunošanu, Bērnu un jauniešu centra  pārbūvi, 7 rotaļu laukumu atjaunošanu, ielu tīklu renovāciju un gājēju pāreju izbūvi Kuldīgā, 1905. gada parka atjaunošanu, Māras dīķa teritorijas labiekārtošanu un Kuldīgas Tehnoloģiju un Tūrisma Tehnikuma būvniecību, kurā pašvaldība piedalās ar līdzfinansējumu.

Pašvaldība strādā ne tikai pie attīstības projektiem, bet mērķtiecīgi domā par uzņēmējdarbības vides stiprināšanas – lai Kuldīga būtu pievilcīga vieta ne tikai tūristiem, bet arī uzņēmējiem. Šogad plānoti vairāki pasākumi, kas palīdzēs Kuldīgas vārdam izskanēt plašāk un mudinās aktīvājā tūrisma sezonā par galamērķi izvēlēties tieši Kuldīgas novada. Rallija fanus no visas pasaules pie mums atvedīs Tet Rally Latvia ātrumposmi, tiks svinēti Vecpilsētas svētki un atzīmēta Kuldīgas Ķieģeļu tilta 150 gade, kā arī tiks veidoti dažādi gardēžu maršruti – mājas kafejnīcu dienas, kokteiļu maršruti un citi.

Pasākuma tēma bija digitalizācijas un inovāciju nozīme mūsdienās un to sniegtās iespējas uzņēmējdarbībā. Uzņēmēji uzzināja, kā digitālās tehnoloģijas un inovācijas var palīdzēt optimizēt procesus, paaugstināt produktivitāti un atvērt jaunas iespējas savu uzņēmumu attīstībai un konkurētspējai gan lokālā, gan globālā mērogā. Tika aktualizēta tēma par pārmaiņu vadību un komunikācijas galvenie klupšanas akmeņiem uzņēmējdarbībā.

Dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar atbalsta programmām un finansējuma iespējām digitalizācijas procesu ieviešanai, kā arī uzklausīt pieredzes stāstus no uzņēmējiem, kuri jau veiksmīgi ieviesuši digitālās inovācijas savā biznesā.

Pateicamies katram uzņēmējam par aktīvu iesaistīšanos novada attīstībā – lai “Uzņēmēju brokastis” nes arvien jaunu iedvesmas devu un  idejas uzņēmējdarbības attīstībai.