Kuldīgas novadā zemessargi pilnveidos aizsardzības iemaņas

Kuldīgas  novadā zemessargi pilnveidos aizsardzības iemaņas

No 24. līdz 28. aprīlim Kuldīgas novada Skrundas pagasta apkārtnē notiks Zemessardzes vienību karavīru un zemessargu apmācība, lai pilnveidotu un uzturētu kaujas spējas.

Apmācībā netiks izmantota nekāda veida munīcija. Mācību uzdevumi tiks veikti gan  diennakts gaišajā, gan arī tumšajā laikā.

Zemessardze ir skaitliski lielākā Nacionālo bruņoto spēku vienība un valsts teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardzes vienības ir visā Latvijā – Zemgalē, Latgalē, Vidzemē un Kurzemē. Ap 10 000 pašaizliedzīgu Latvijas pilsoņu no savas pamatnodarbošanās – darba vai studijām – brīvajā laikā jau ir apguvuši un turpina praktiski pilnveidot prasmes un iemaņas, kas nepieciešamas mūsu valsts aizsardzībai. Zemessargi pilda ne tikai aizsardzības uzdevumus, bet arī palīdz veikt visai Latvijas sabiedrībai svarīgus uzdevumus, piemēram, sniedz atbalstu pazudušu cilvēku meklēšanā, iznīcina sprādzienbīstamus priekšmetus, piedalās glābšanas darbos, palīdz dzēst ugunsgrēkus, sniedz atbalstu plūdu radīto seku novēršanā, kā arī nepieciešamības gadījumā atbalsta valsts un pašvaldību institūcijas likumpārkāpumu novēršanā un sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanā.

Lai pievienotos Zemessardzei, aicinām sazināties ar tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties savai mācību vai dzīvesvietai tuvākajā vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv vai https://www.klustikaravirs.lv/dienests-zemessardze.

Iedzīvotāju ievērībai!

Jautājumu vai neskaidrību gadījumos aicinām zvanīt uz tālruņa numuru: 29157635. Pateicamies iedzīvotājiem par atbalstu Latvijas aizsardzības stiprināšanā.