Labo darbu nedēļā izgatavo soliņus

Labo darbu nedēļā izgatavo soliņus Skrundas profesionālajā vidusskolā Labo darbu nedēļas laikā zāģēja, slīpēja, zīmēja un krāsoja. Te tapa soliņi pašiem mazākajiem skrundeniekiem. Tā savu artavu bija nolēmuši ieguldīt skolas audzēkņi un novada sociālā dienesta darbinieki, kuri strādāja kopā ar topošajiem galdniekiem un pavāriem. VIDEO SKATIES ŠEIT Piedalās regulāri
Skrundas novada sociālā dienesta darbinieces labo darbu nedēļā izdomā ko īpašu ne pirmo reizi. Šoreiz sadarbībā ar Skrundas profesionālās vidusskolas audzēkņiem tapa soliņi, kuri pēc tam nonāks Skrundas bērnudārza grupiņās. P/A „Sociālais dienests” direktore Anda Vītola atzīst, ka šoreiz gribējusi, lai lielie sagādā prieku mazajiem, tādēļ uzaicināti piedalīties profesionālās vidusskolas audzēkņi.


Soliņi top no priedes
Pie soliņu izgatavošanas bija ķērušies Skrundas profesionālās vidusskolas 2.kursa topošie galdnieki Klāvs Zvirbulis un Mārtiņš Vitka. Līdz šim viņi tādus soliņus bija veidojuši ar rokas instrumentiem, tādēļ pie elektro darba galdiem vēl vajadzīgs skolotāja Normunda Deglava padoms. Viņš atzīst, ka dalība šai nedēļā sagādā gandarījumu visiem- audzēkņiem prieks par padarīto darbu, bet bērniem- par saņemto dāvanu.


Apglezno un nokrāso
Kad savu darbu paveikuši topošie galdnieki, tad pie soliņu apgleznošanas ķērās pavāru palīgu aroda apguvēji. Par zīmējumu paraugiem bija parūpējušās sociālā dienesta darbinieces. Tā uz soliņiem savu dzīvi uzsāka eži, delfīni, kaķi, bites, saulītes un ziedi.. Labo darbu nedēļas dalībnieces Brigita Kreinerte un Agita Āboliņa atzina, ka viņām ir prieks piedalīties šai darbā, visu cenšas izdarīt visu pēc labākās sirdsapziņas, lai zīmējumi iznāktu akurāti un mazajiem būtu prieks uz tiem sēdēt. Skrundas bērndārznieki profesionālās vidusskolas audzēkņu un sociālā dienesta darbinieku kopdarbu ieraudzīs, kad soliņi būs kārtīgi nožuvuši. Latvijā Labo darbu nedēļa notiek jau ceturto gadu. Tās laikā ikviens tiek aicināts sniegt palīdzību līdzcilvēkiem un vairot palīdzēšanas kultūru valstī.
Teksts un foto- Ieva Benefelde