Līdz šim Kuldīgas novadā uzņemti 60 patvēruma meklētāji no Ukrainas

Līdz šim Kuldīgas novadā uzņemti 60 patvēruma meklētāji no Ukrainas

Svētdien, 13. martā, Kuldīgā ieradās divas ukraiņu ģimenes. Nadja ar meitu Oksanu un Nataša ar dēliem Maksimu un Denisu. Satiekoties viņas stāsta, ka ir no Kijivas. Bēgot no kara Ukrainā, kopā ar bērniem atbraukušas uz Latviju.

Viņas stāsta, ka šeit jūtoties labi, šeit ir klusi un mierīgi, cilvēki prot krievu valodu un ir viegli sazināties. Turklāt Latvija nav tālu no dzimtenes. Vīri, arī vecvecāki palikuši Kijivā, bet atbraukušie katru dienu ar viņiem sazvanās. Visi ilgojas viens pēc otra, pēc savām mājām. Ģimenēm bija grūti visu pamest un aizbraukt, līdzi nav paņemtas nekādas mantas, paņemts tik, cik bijis mugurā. Kuldīdznieki ir ļoti atsaucīgi, draudzīgi un palīdz, dzīvošanai nepieciešamais jau sagādātas. Šonedēļ paspējuši iepazīt un izstaigāt Kuldīgu. Visiem Kuldīga ļoti patīk, īpaši bērniem. Pirmdien bērni sāks iet skolā, bet pašas meklēs darbu.

Līdz 17. martam Kuldīgas novadā uzņemti 60 patvēruma meklētāji no Ukrainas (29 pieaugušie un 31 bērns). Astoņas personas (trīs ģimenes) apmetušās Kuldīgas novada sporta skolas dienesta viesnīcā. Pārējie apmetušies pie radiem, draugiem un paziņām. Kuldīgā apmetušies 31 Ukrainas iedzīvotājs, Vārmē – 14, Laidos – 6, Pelčos – 3 un Skrundā – 6. Reģistrēti arī četri kaķi un divi suņi.  

Paldies visiem novadniekiem, kuri atsaucas, uzņem un palīdz ukraiņiem.

Pašvaldības dienesti vienoti strādā, lai nodrošinātu patvēruma meklētājiem sociālo atbalstu, piedāvātu iespēju bērniem apmeklēt skolu un bērnudārzu un visu pārējo nepieciešamo. Pašvaldībai šajā darbā palīdz mentori un nevalstisko organizāciju pārstāvji.